V minulých dnech proběhla soutěž Miss Německo, která přinesla hned několik zásadních novinek a překvapení. Poprvé porota neobsahovala žádné muže a vítězkou se stala nejstarší žena v historii této soutěže. Chyběla rovněž promenáda v plavkách. Uživatelé sociálních sítí neskrývali své emoce a rázně vyslovili svůj postoj vůči těmto změnám. (Foto: Youtube)

V tomto roce pořadatelé soutěže Miss Německo změnili řadu pravidel. Jednou ze zásadních změn se stal posun dovolené věkové hranice pro účast. Počínaje letošní soutěží dostávají příležitost všechny ženy ve věku 18 až 39 let, a to včetně maminek a vdaných žen. Právě díky tomu se novou německou Miss stala pětatřicetiletá Leonie Von Haseová, jež vychovává tříletého syna. Je totiž první vítězkou za téměř stoletou historii, která má status maminky.

Poslední léta zažívá soutěž Miss Německo razantní změny. Již v loňském roce bylo přijato rozhodnutí o tom, že promenáda v plavkách nebude součástí zmíněné soutěže. Důvodem vynechání promenády byl údajně vliv hnutí MeToo. Další kontroverzní novinkou se stalo rozhodnutí sestavit porotu pouze z žen, což se stalo vůbec poprvé v historii. V letošní soutěži takové kritérium jako vnější krása totiž nehrálo zásadní roli. Členům poroty mělo jít především o hodnocení osobností soutěžících a jejich lidských vlastností.

Vítězka letošní soutěže Leonie Von Haseová, která se narodila v Namibii, sdělila, že v současné době se ženy přestaly řídit tradičními představami o kráse. „Moje vnímání krásné ženy je síla, charakter a autentičnost, kterou vyzařuje,“ uvedla Von Haseová.

„V porotě žádní muži, konec promenády v plavkách, vedle sebe soutěžící dvou generací (věková hranice 18-39) nebo místo večerních šatů oblek, tak to jsou změny v soutěži Miss Německo. Vítězkou feministického dýchánku je rodačka z Namibie, která ve svých 35 letech vyhrála celostátní soutěž,“ píše česká politička na Facebooku.