Podle NY Post se Daniela Jampelová – která byla asistentkou korporátního poradce na městském právním oddělení – dozvěděla, že byla vyhozena „ani ne hodinu“ poté, co konfrontovala starostu na nesouvisející LGBTQ akci, na níž byl na pódiu transparent s nápisem „Přijďte do města, kde můžete říkat, co chcete“. (Foto: Twitter)

„Před třemi týdny jste řekl rodičům, aby vám věřili, že demaskujete naše batolata,“ řekl Jampel. „Stál jste přímo tady a řekl jste, že masky sundáte 4. dubna. To se nestalo.“

Když se zaměstnanci radnice pokusili Jampelovou přerušit, Adamsová jim řekla, aby ji nechali mluvit – jen aby jí blahosklonně řekla, že musí „dojít k závěru“.

Podívejte se:

Jak píše Post;

Zdroje blízké této záležitosti uvedly, že Jampelová – přední místní kritička mandátu pro masky pro batolata a pandemického zavírání škol – byla krátce po tiskovce informována e-mailem, že byla propuštěna.

Mluvčí ministerstva spravedlnosti listu The Post potvrdil, že Jampelová dostala výpověď v pondělí, ačkoli podle zástupce bylo rozhodnutí o jejím propuštění učiněno „před dnešním dnem“.

Podle mluvčího města bylo rozhodnutí o propuštění Jampelové učiněno již dříve – a její „rozhodnutí lhát“ a tvrdit, že je novinářka, je k tomu přimělo ještě ten den.

„Na všechny naše zaměstnance klademe nejvyšší profesionální nároky. Paní Jampelová ve veřejných prohlášeních uvedla znepokojivá tvrzení o své práci pro městské právní oddělení. Na základě těchto výroků bylo již před dnešním dnem rozhodnuto o ukončení jejího pracovního poměru.“

„Dnešní události, k nimž patří její rozhodnutí lhát zaměstnancům radnice a na tiskové konferenci tvrdit, že je novinářka, však ukazují na znepokojivý nedostatek soudnosti a integrity. Od dnešního dne již není zaměstnankyní právního oddělení.“

Jampelová, matka tří dětí, která byla posledních osm měsíců na mateřské dovolené a spoluzaložila skupinu na podporu boje proti pandemickým omezením ve školách, sdělila listu Post, že si „najímá právního zástupce a nebude vést soudní spor v tisku“.

„Zdroj obeznámený s celou záležitostí“ sdělil listu Post, že Jampelová měla u svých šéfů dobrou pověst „ještě v polovině února“, přičemž poukázal na schválení žádosti o prodloužení mateřské dovolené.

Podle městských zdrojů přišlo rozhodnutí ukončit pracovní poměr s Jampelovou v pátek poté, co napsala tweet, v němž kritizovala Adamse za dodržování mandátu k maskování batolat, a uvedla, že její práce pro město obnáší obhajobu „policistů, kteří lžou u soudu, učitelů, kteří obtěžují děti, a vězeňských dozorců, kteří bijí vězně“.

„Je to práce, kterou jsem dělala s hrdostí. Až do dnešního večera. Bojovat za to, aby se batolata nemusela maskovat, je hanebné. Stydím se za svůj úřad,“ napsal Jampel. – NYP

Jampelová se zhruba před dvěma týdny zúčastnila shromáždění proti maskám pro batolata a deník Post ji citoval, že Adamsová „nesleduje vědecké poznatky“.

„Je to výsměch vědě. Dělá si z nás blázny,“ řekla. „Stát New York uznává vědu. Všude jinde ve státě New York – o 10 mil dál v okrese Nassau, o 10 mil dál v okrese Westchester – si batolata mohou sundávat masky spolu se svými staršími sourozenci.“

Ale „náš starosta a náš nový zdravotní komisař nám říkají, že není bezpečné, aby si batolata sundávala masky“.