V New Yorku začínají vyrůstat nové obří ošklivé věže 5G, a přestože se snaží vypadat futuristicky, mnozí si nemohou nevšimnout, jak moc tyto přírůstky v ulicích města působí nepříjemně. (Foto: Youtube / FoxNews)

Podle nové zprávy deníku New York Times jsou sloupy šedé a barevné a vysoké asi 32 metrů, přičemž některé z nich zastiňují třípatrové budovy. A objevují se bez jakéhokoli varování.

„Byli jsme v šoku, protože jsme netušili, co to je,“ řekl jeden z majitelů obchodu v brooklynské čtvrti Bedford-Stuyvesant. Marion Little, který vlastní firmu Stripper Stain & Supplies, říká, že se ho na to ptali zákazníci i sousedé.

Deníku New York Times řekl: „Píší mi e-maily, volají mi o víkendech, píší mi na Facebook: „Hej, co to je?“ a já sedím a říkám: „Nemám tušení.““

„Ani jsem si nebyl úplně jistý, co to je,“ řekl deníku The Times jiný obyvatel o věži, která se objevila v jeho sousedství. „Autobusy se tu otáčejí. Bude snadné se přepočítat a do té věci narazit,“ řekl o umístění věže na autobusové zastávce B26.

„Nikdy jsem neslyšela jedinou zmínku o tom, že by obyvatelé žádali o umístění věže v místě, kde žijeme,“ řekla demokratická spojka pro 57. sněmovní obvod ve Fort Greene Renee Collymoreová. „Před příchodem této věže jsem měla dobré služby. Cože, sem tam vypadl nějaký hovor? No a co. Jeďte dál.“

Jiný obyvatel čínské čtvrti označil věž za „obludu“ a ptal se, „kdo se chce na něco takového dívat?“

Chelsea Formica, která bydlí na Upper East Side, kvůli tomu volal její manžel, když byla venku: „Říkal: ‚Hele, víš, že nám něco postavili před oknem. Zrovna tu ležím na gauči a je to pěkně velký.“

Když se vrátila domů, nevěřila svým očím: „Říkala jsem si: ‚Panebože,‘ byla jsem vyděšená. Je to obrovské. Je to tak velké.“

Věže jsou součástí dohody, kterou město New York uzavřelo se společnostmi CityBridge a LinkNYC, jež se chystají v příštích několika letech instalovat ve městě 2 000 těchto věží. Mnohé z věží jsou umístěny na místech, kde dříve stávaly staré telefonní automaty. Věže zatím nebyly aktivovány.

Další věže budou podle zprávy umístěny na vrcholcích semaforů a pouličních lamp.

Deník Times uvádí, že 90 % nových věží bude umístěno „ve čtvrtích Bronx, Brooklyn, Queens, Staten Island a nad 96. ulicí na Manhattanu“. Budou poskytovat obyvatelům bezplatný přístup k digitálnímu volání a Wi-Fi. Operátoři jako AT&T a Verizon budou moci věže využívat také jako doplněk stávající infrastruktury.

Zdroj: zerohedge.com