New York, NY – Jeden policista z Policejního útvaru New Yorku byl vyhozen a hrozí mu až rok vězení, další policista je vyšetřován za lhaní o zastavení při silniční kontrole tohoto motoristy. (Foto: Youtube)

Policista Michael Bergman ve své policejní zprávě lhal a zrovna tak lhal i velké porotě, když tvrdil, že oběť Pedro Barbarosa se ho svým autem pokusil přejet. Avšak video ukázalo, že tento uniformovaný kulišák je zločinným lhářem. Bergmana teď čeká dobře zasloužená právní bitva za všechno, co vyvedl.

V časných ranních hodinách 1. února 2019 Barbosa rovnoběžně zaparkoval na adrese v Brooklynu v naději, že navštíví kamaráda. Ovšem jen co zaparkoval, dva policisté z Policejního útvaru New Yorku k němu v neoznačené dodávce přijeli podél něj a za něj v 45 stupňovém úhlu za ním.

Bergman spolu s nejmenovaným policistou vyskočili ze svého policejního vozidla a hrnuli se k Barbosovi, který se se svým autem rychle rozjel a pokus se jim vyklouznout. Později za to byl pokárán. Vyšetřovatelům řekl, že ve skutečnosti v těch dvou policistech rozpoznal ty dva, kteří ho neustále obtěžovali a šikanovali ho při každé příležitosti, která se jim naskytla, a slibovali mu, že mu nakonec něco, za co ho dostanou, přišijí.

Vypadalo to jako že pokaždé, 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu, ať jsem, kde jsem a kdy jsem, vždycky tam byli… Sledovali mě, kamkoliv jsem se hnul. A kdyby v autě našli cokoliv, i kdyby to byl šroubovák, tak by mě zabásli za vlastnictví pomůcek ke vloupání… Říkali mi: ‚My tě z těchto ulic dostaneme.‘

V Bergmanově policejní zprávě se uvádělo, že ve skutečnosti stál před Barbosovým autem a že ten muž se jej pokusil přejet. Bergman, který tvrdil, že stál mezi dvěma předními reflektory, říkal, že kdyby neuskočil z jeho cesty, tak by nejspíš zabil. Velké porotě říkal:

Obžalovaný na mě vytřeštil oči, přeřadil auto na zpátečku, rozjel se vozidlem zpátky o asi sedm stop… Jelikož jsem na něj stále křičel, tak obžalovaný zařadil, obrátil vozidlo proti mně tak, že jsem byl pořád mezi jeho předními reflektory, a kdybych mu neuskočil z cesty, tak bych byl pod tím jeho vozidlem zůstal.

Bergman zašel ještě o krok dál, když říkal, že Barbosa ve skutečnosti s autem kus couvnul a vyrazil s ním na oba policajty. Vyšetřovateli řekl:

Jeho zrychlení bylo až tak veliké, že se mu jeho levá pneumatika protočila a zůstala po ní na zemi stopa.

Podle listu Washington Post Bergman na svoji webovou stránku nedal žádné klamné překrucování.

Pak velké porotě řekl, že musel uskočit z cesty Barbosově vozidlu, kvůli čemuž upadl na zem a utrpěl odřeninu na svém lokti.

Barosa byl v důsledku takového zjevného najetí vozidlem obviněn z četných trestných činů, mezi nimiž byl i útok na policejního činitele. Strávil šest měsíců ve vězení, kde čekal na proces, aby však byl poté propuštěn, když ho státní zástupci zprostili proti němu vznesených obvinění. Ukázalo se totiž, že celý incident zachytily bezpečnostní kamery, jejichž záznam ukázal, že Barbosa nejenže se nepokusil do policisty najet, ale také se bez jakýchkoliv pochybností ukázalo, že Bergmant lhal, kudy chodil.

Bergman byl naštěstí vyhozen za křivopřísežnictví a nyní jemu samotnému hrozí rozsudek roku ve vězení. Ale Barbosu už poškodil. Připravil ho o svobodu, což je cosi, co nelze odčinit, a musel bojovat, aby obhájil svou nevinu. Washington Post o tom píše:

Co se týče Barbosy, když se to video objevilo, byla proti němu zrušena obvinění z pokusu o ublížení na těle a přiznal vinu za drobný přestupek použití věci někoho jiného, neboť zaparkoval na vyhrazeném parkování někoho jiného. Zčásti kvůli porušení podmínky, které vzniklo v důsledku toho obvinění z pokusu o napadení, byl od 7. února do 3. července ve vězení. Jeho auto je pořád ještě zabavené.

Jen málokdo by asi nesouhlasil, že Bergman by měl ve vězení strávit nejméně stejnou dobu, jakou strávil Barbosa. Ale jak TFTP neustále hlásí, jen málo policistů za své zločiny stráví byť i jeden den ve vězení.

Je třeba veřejnosti neustále připomínat, že policisté při silničních kontrolách budou vždy běžně lhát, aby občany obalamutili, že jsou na jejich straně a aby se přiznali k nějakému druhu zločinu. Občas se ty lži, co povídají, přenesou i do skutečných policejních hlášení.

Když policisté o trestné činnosti lžou, tak u soudu vyhraje jen málo občanů. Ale když policisté lžou v policejní zprávě nebo velké porotě, tak zakládá takový čin skutkovou podstatu trestného činu. Naštěstí teď už jeden z takových špatných policistů zmizel z ulice a jeden nevinný člověk se dostal zpátky na svobodu.

Bohužel ale by k tomuto případu nedošlo, kdyby se ten druhý policista na scéně z toho rána obrátil proti svému kolegovi z práce, aby to nesváděl na nevinného muže. Jméno řečeného policisty je dosud neznámé a není jasné, zda byl postižen nějakým druhem trestu.