Státní tajemník německého ministerstva zahraničí Niels Annen a státní tajemník Ministerstva obrany Německa Peter Tauber informovali členy Německého spolkového sněmu o rozhodnutí Spojených států amerických, které ze země stáhnout část svého kontingentu. Informuje o tom tiskové oddělení německého ministerstva zahraničí. (Foto: Wikipedia)

„Federální vláda přijímá zprávy o rozhodnutí a v kontextu další realizace bude koordinovat akce se spolkovými zeměmi, vládou USA a také v rámci NATO,“ uvádí se ve zprávě. Ministerstvo zahraničí také informuje, že americká strana může své plány upravovat.

Americký ministr obrany Mark Esper ve středu informoval, že z Německa bude staženo 11 900 amerických vojáků. Z nich se 6400 vrátí do USA a asi 5 600 vojáků bude přesunuto do Itálie a Belgie. V Německu zůstane maximálně 25 tisíc amerických vojáků.

Jak již dříve uvedl americký prezident Donald Trump, důvodem snížení počtu amerických vojsk v Německu je to, že Berlín údajně nevynakládá dostatečné prostředky na podporu kolektivní obrany NATO.

Zdroj:  edition.cnn.com