Porodnice v Göttingenu zřejmě odmítá přijímat těhotné ženy, které byly očkovány, nebo požaduje vzorky krve kvůli možným vedlejším účinkům. (Foto: Flickr / ilustrační)

Podle postižených a lékařských odborníků jde o pochybnou praxi. Během těhotenství chtějí ženy dělat vše správně.

To si přeje i nastávající maminka Jasmin Hüttnerová. Poté, co Stálá komise pro očkování (Stiko) vydá v září 2021 doporučení pro těhotné ženy, nechá se očkovat i ona:

„Chtěla jsem mít jistotu, že já i dítě jsme chráněni. Nešlo o to jít někam na jídlo nebo něco podobného, ale prostě o mou vlastní ochranu.“

V té době se již Jasmin Hüttnerová rozhodla rodit v porodnici v Göttingenu. Tam se o ni již několik týdnů starala porodní asistentka. Když však porodnici informovala, že se rozhodla pro očkování covid-19, odmítli ji tam i po doporučení Stiko dále ošetřovat.

„Očkované ženy stále nechtějí přijímat, a proto jsem se musela poohlédnout jinde,“ říká Jasmin Hüttnerová. Těhotná žena pak vyhledala jiné porodní centrum.

Také další těhotné ženy, které chtěly rodit v göttingenském porodním centru, vyprávějí o opačném postoji k různým opatřením covid-19.

Porodní asistentky například požadovaly vzorky krve od těhotných žen, které byly očkovány.

Porodnice prý tyto odběry zdůvodnila tím, že riziko plicní embolie nebo trombózy při porodu je u žen očkovaných vakcínou covid-19 vyšší než u žen neočkovaných. Vzorek krve byl zřejmě určen ke sledování srážecího faktoru krve.

Zdroj: ndr.de