DeLorean DMC-12 se stal populárním díky filmům Návrat do budoucnosti z poloviny a konce 80. let. Jeho nejpamátnějším vystoupením bylo, když vozidlo muselo jet rychlostí 88 mil za hodinu, aby „flux kondenzátor“ mohl zahájit cestování časem. (Foto: Youtube)

Po čtyřech desetiletích od prvního uvedení modelu DMC-12 na trh (1981) představila společnost DeLorean Motor Company v pondělí model DMC Alpha5.

Alpha5 a DMC-12 mají jeden nápadný rys: slavné masivní dveře typu gullwing, ačkoli nový vůz bude vybaven plně elektrickým pohonem, který umožní zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,99 sekundy nebo z 0 na 88 km/h za 4,35 sekundy, což je mnohem rychleji než DMC-12, který zrychlil z 0 na 100 km/h za 10,5 sekundy.

Aerodynamická karoserie modelu Alpha5 je mnohem čistší než krabicovitá karoserie modelu DMC-12. Alpha5 má podobný koeficient odporu vzduchu jako Tesla Model 3 a dojezd 300 mil.

Historie Johna DeLoreana, tvůrce modelu DMC-12, byla poměrně zajímavá. V roce 1982, rok po uvedení modelu DMC-12 na trh, zorganizovala FBI akci, při níž DeLorean souhlasil, že bude financovat falešnou operaci pašování kokainu v naději, že jeho společnosti zajistí přísun peněz. Krátce po zatčení DeLoreana společnost DMC zkrachovala a výroba modelu DMC-12 byla zastavena. Vůz se vyráběl pouze v letech 1981-1982. V roce 1995 pak práva na společnost koupil Stephen Wynne.

Podle Joose de Vriese, generálního ředitele společnosti Delorean Motor Company: „Alpha5 je pro lidi, kteří rádi řídí.“ Neilo Harris, viceprezident pro budování značky, dodává: ,,Všichni jsme si vědomi toho, že se jedná o značku, která je pro nás důležitá:

„Dostali jsme příležitost nově představit značku, která po čtyři desetiletí znamenala mnoho pro mnoho lidí ze všech koutů světa. DeLorean se dotkl tolika životů a připravil půdu pro tolik vzpomínek… Všichni jsme nyní svědky nové kapitoly tohoto úžasného příběhu.“

Alpha5 „bude mít premiéru na rampě Pebble Beach Concours d’Elegance Award 18. srpna a na Concept Lawn 21. srpna,“ uvedla společnost na svých webových stránkách.

Zdroj: zerohedge.com