Rusko je na prvním místě, pokud jde o vývoj nových typů zbraní, včetně hypersonických zbraní. Zatímco jiné země takové zbraně jen vytvoří, Rusko již bude mít prostředky určené k boji proti nim. V pořadu ruské státní televize Vesti Nedeli to prohlásil tamní prezident Vladimir Putin. (Foto: Needpix)

Podle ruské hlavy státu je tato země lídrem ve vývoji nových typů zbraní.

„Tradiční potenciál, který máme k dispozici, nejen modernizujeme, ale zavádíme i nové komplexy. A v tomto smyslu lze s jistotou říci, že v tomto ukazateli jsme dnes jedničkou na světě,“ řekl Putin.

Dále prezident Ruské federace poznamenal, že stejné typy zbraní, jaké má dnes Rusko k dispozici, se v budoucnu objeví i u jiných předních vojenských sil.

„Říkám to vždy a nyní mohu zopakovat, že přední světové vojenské síly budou mít dozajista ty stejné zbraně, jaké má dnes Rusko, mám na mysli hypersonické zbraně. Ale zatím se od roku 2018 žádná taková zbraň neobjevila,“ dodal Putin.

Prezident také dodal, že mezitím, co jiné země takové zbraně vytvoří, Rusko již bude mít prostředky určené k boji proti nim.

„(Tato hypersonická zbraň, pozn. red.) se objeví. Ale domnívám se, že naše partnery můžeme příjemně překvapit skutečností, že zatímco oni budou mít tuto zbraň, my s vysokou pravděpodobností budeme mít prostředky na boj s ní,“ řekl.

Myslí si také, že dnes nikdo nemůže tyto hypersonické rakety sestřelit.

„Dnes se jich nikdo nezmocňuje. Mají takovou rychlost, že je nemožné je zdolat. V tom spočívá jedinečnost našeho současného postavení. Znovu opakuji: s velkou pravděpodobností budeme mít do doby, než budou mít přední země světa hypersonické zbraně, prostředky na boj proti nim,“ uzavřel celou věc.

Zdroj: snews.com