Vesmírná společnost NASA je známá tím, že dělá různé výzkumy, do kterých je často zapojována i veřejnost. Nejnovější výzkum, který NASA dělá, rovněž vyžaduje "smrtelníka" a můžete jím být klidně i vy.

Pokud si i vy chcete připsat částku 430 tisíc korun českých na svůj účet, měli byste se ucházet o místo v nejnovějším výzkumu, který je prováděn známou vesmírnou společností NASA. Výhodou je, že se opravdu hodně nenadřete.

Výzkum, který NASA pořádá, se dá pochopit velmi jednoduše. Trvat bude celkově 79 dní, které jsou rozděleny na jednotlivé fáze. Prvních pět dní je na to, abyste se seznámili se svou úlohou a celkově i s prostředím, dalších 60 dní je jen ležení v posteli a odpočívání a následně 14 dní dalšího odpočinku, s nimiž už přicházejí i speciální rehabilitace, které mají člověka připravit na to, aby se mohl vrátit zpět do svého běžného života.

Pokud byste měli zájem o takový odpočinek, ale neumíte si představit, co byste dělali, základní věci, které děláte při odpočinku i nyní, jako čtení knih či sledování filmů a seriálů je povoleno. Stejně by měla být povolena i účast na kurzech, abyste se naučili něco nového a využili tak tento čas i produktivní.

To, jak využijete volný čas, je na vás. Podmínkou je však to, abyste během zmíněných 60 dní odpočinku dělali vše v horizontální poloze. A když se říká všechno, tak se tím myslí úplně všechno. Od jídla přes sprchování až po toaletu.

Do této studie nazvané artifice Gravity Bed Rest Study, kterou dělá NASA ve spolupráci s German Aerospace Centre (DLR), hledají vědci ženy ve věku od 24 do 55 let. Účastníci, kteří se tohoto výzkumu zúčastní, budou ubytováni v jednom pokoji, v níž se bude udržovat konstantní teplota.

Po celou dobu studie budou účastníci pod dohledem profesionálů, kteří se postarají o to, aby celodenní ležení nevedlo k velmi rychlému a jednoduchému tloustnutí. Jídla budou navržena tak, aby byla plná vitamínů a minerálních látek, které tělo potřebuje, ale na druhé straně nebudou příliš vysoko kalorické.

Na stránce studie se píše: Jídla nejsou speciálně zdravé. Někdy se budou podávat palačinky nebo nějaké sladkosti, ale všechno jídlo bude vařené bez umělých sladidel či konzervantů.

Vědci chtějí pomocí této studie zjistit, jaké efekty má stav beztíže na lidské tělo. Právě proto, kromě neustálého ležení, budou účastníci studie podrobeni něčemu, co připomíná "lidskou odstředivku".

Na stránce studie se dále píše: "Tento přístroj bude vytvářet umělou gravitaci a rovněž bude distribuovat tělní tekutiny zpět do těla." I přesto, že to nezní příliš lákavě, účastníci se nemají čeho obávat.