Bývalá členka Shromáždění státu Nevada Lucy Flores obvinila bývalého viceprezidenta USA Joa Bidena ze sexuálního obtěžování. Informovala o tom ve článku pro portál The Cut.

Podle jejího tvrzení k incidentu došlo v roce 2014 na veřejné akci. „Pocítila jsem, jak ke mně zezadu přišel a položil mi ruku na rameno. Ztuhla jsem, proč se mě viceprezident dotýká?“ píše Flores.

Následně měl přivonět k jejím vlasům: „Byla jsem rozladěná – dnes jsem si nemyla vlasy a viceprezident k nim čichá. Ale proč sakra? Proč viceprezident USA čichá k mým vlasům? Následně Flores píše, že ji potom politik políbil na krk. Šokem se nemohla ani hnout, chtěla se propadnout do země. Naštěstí ji vyzvali na scénu a ona mohla odejít.

V roce 2014 jí bylo 35 let, Biden byl 71 let starý.

4. března herečka a bývalá prezidentská kandidátka USA Roseanne Barrová oznámila, že známé ženy podporující hnutí proti sexuálnímu obtěžování za #MeToo považuje za d*vky. Podle ní známé ženy, které se ocitly v hotelových pokojích mužů ve tři v noci, a poté vystoupily s jejich obviněními, dělají, že se nesnažily své sexuální služby vyměnit za peníze. Také dodala, že známé ženy vystupují s obviněními ze sexuálního obtěžování kvůli kariérnímu růstu.

Akce #Мetoo, jejichž účastníci prožili násilí a sexuální obtěžování, byla na sociálních sítích spuštěna na podzim 2017. Nedlouho předtím hollywoodské herečky obvinily ze sexuálního obtěžování producenta Harvey Weinsteina.