Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová (D-Calif.) právě oznámila, že (po dvaceti letech) odstupuje z funkce předsedkyně sněmovních demokratů. (Foto: Flickr)

„Nebudu usilovat o znovuzvolení do čela demokratů v příštím Kongresu,“ prohlásila Pelosiová ve čtvrtek na půdě Sněmovny reprezentantů.

Dvaaosmdesátiletá Pelosiová odchází z funkce v době, kdy se republikáni chystají po lednových průběžných volbách převzít kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů.

„Nikdy by mě nenapadlo, že se z ženy v domácnosti stanu předsedkyní Sněmovny reprezentantů,“ řekla Pelosiová, která měla na sobě meč republiky a bílý sufražetský oblek.

Pelosiová prohlásila, že v Kongresu zůstane, a dodala, že „není větší oficiální pocty“ než zastupovat svůj sanfranciský obvod.

Pokud by Pelosiová zůstala, byla by potřetí za dvacet let svého působení v čele demokratů ve Sněmovně reprezentantů odsunuta do pozice předsedkyně menšiny.

Prezident Biden prohlásil, že „národ je Nancy Pelosiové hluboce zavázán za její službu“, a vyzdvihl ji jako „zarytou obhájkyni demokracie“.

Jeden z vtipálků to komentoval slovy: „Vsadím se, že dnes večer dostane na frak…“.

Zdroj: zerohedge.com