Třetí energetický blok Rovenské jaderné elektrárny na Ukrajině byl kvůli aktivaci ochranného systému odpojen. V sobotu to oznámil operátor ukrajinských atomových elektráren Energoatom. (Foto: Wikimedia)

Třetí energetický blok Rovenské jaderné elektrárny na Ukrajině byl kvůli aktivaci ochranného systému odpojen. V sobotu to oznámil operátor ukrajinských atomových elektráren Energoatom.

„Energetický blok č. 3 Rovenské jaderné elektrárny (VVER-1000) byl odpojen od energetické sítě. Došlo k instalaci zastavovacích ventilů, odpojení turbogenerátoru TG-5 od sítě a ke snížení výkonu reaktorového zařízení bloku č. 3 Rovenské jaderné elektrárny na 37 %. Na místě pracuje komise," uvádí se ve zprávě.

Podle informací dané společnosti je radiační, protipožární a ekologická situace na průmyslové plošině a na přilehlém území v rámci normy. První blok se opravuje podle plánu, bloky č. 2 a č. 4 fungují při plném zatížení.

Rovenská jaderná elektrárna se nachází na severozápadě Rovenské oblasti. Je vybavena čtyřmi energetickými bloky o celkovém výkonu 2835 MW.