Sekretář Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksij Danilov zavtipkoval, že nejlepší lék na koronovirus je cibule, sádlo a česnek. Ukrajinský politik vtípek vysekl v televizním přenosu a následně dodal, jak v zemi probíhá kontrola lékáren.

Sekretář Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksij Danilov zavtipkoval, že nejlepší lék na koronovirus je cibule, sádlo a česnek. Ukrajinský politik vtípek vysekl v televizním přenosu a následně dodal, jak v zemi probíhá kontrola lékáren. (Foto: PDP)

„Můžu vám říct, že nejlepší léky proti koronaviru jsou cibule, sádlo a česnek. To jsou nejlepší léky. Poslouchejte, už je pozdě, stále mluvíme o nějakých surových tématech. Ať se lidé trošku zasmějí,“  uvedl Danilov v pořadu Právo na moc na televizní stanici 1+1, když komentoval, že se v lékárnách na Ukrajině mohou objevit léky na nový typ koronaviru.

Danilov dodal, že úřady se zabývají kontrolou lékárnických sítí, aby byly prodávány pouze kvalitní preparáty.

„Je nutné, aby stát kontroloval původ všech léků, počínaje výrobcem a konče posledním lékárnickým skladem. Právě touto otázkou se zabýváme. Ale pochopte, že odpor je veliký, lidé na tom vydělávají. U nás v zemi je vyvíjen systém totální kontroly lékařských preparátů. Každá lékárna bude každý den skládat účty,“ dodal Danilov.