Obrázek dokonale vytesaného vchodu přiměl lidi k myšlence, že na Marsu možná přece jen existují malí lidé. (Foto: NASA)

Nejnovější snímky z marsovského vozítka Curiosity společnosti Nasa ukazují zajímavý prvek, který vypadá jako dveře zasazené ve skalách marsovské krajiny.

Vypadá tak přesvědčivě, že vás může téměř svádět k domněnce, že vede do marťanské skrýše – nebo jako brána do úplně jiného vesmíru.

Zatímco internet se zřejmě baví konspiračními teoriemi o záhadné bráně, někteří uživatelé Redditu tomu nevěří.

Mnozí pařani poukazují na to, že dveře jsou pravděpodobně jen střižnou trhlinou – výsledkem nějakého namáhání skály, při kterém se její část odlomila.

Je to pravděpodobná teorie vzhledem k tomu, že Mars tento měsíc, 4. května, zaznamenal své největší zemětřesení, ačkoli se vědci stále snaží zjistit, co ho způsobilo.

Nasa uvedla, že snímek byl pořízen 7. května na geologickém útvaru známém jako Greenheugh Pediment kamerou Mast Camera na palubě Curiosity.

Mozaikový pohled na snímky dává „dveře“ do lepšího kontextu než původní snímek.

Zpravodajský server UFO News of Interest uvedl: „Při sledování v kontextu jako součásti celé mozaiky můžeme vidět tento malý výklenek ve skále s dalšími bloky, zlomy, tvary a jinými erozními prvky po celé této skalní stěně.“

Ačkoli se zdá, že skalní útvar připomínající dveře je dost velký na to, aby se do něj vešli lidé, ve skutečnosti může být vysoký jen několik centimetrů nebo palců.

Zdroj: metro.co.uk