Muž z Hongkongu založil požár v testovacím centru Covid-19 na sídlišti, aby dal najevo nespokojenost s opatřeními, tvrdí policie. (Foto: Facebook)

K požáru došlo ve screeningovém centru, které se nachází na fotbalovém hřišti na sídlišti Sun Chui v Tai Wai v Nových teritoriích.

Internetová videa ukazují, jak tři zaměstnanci zkrotí muže, zatímco ostatní hasí plameny.

Policie zatkla muže, který údajně zapálil popelnici v testovacím středisku Covid-19 na veřejném sídlišti v severním Hongkongu, aby vyjádřil své zklamání ze služby.

Úřadující superintendant Chan Ka-ying z kriminální regionální centrály Nová teritoria Jih uvedl, že 27letý podezřelý, který měl záznam o duševní nemoci, zapálil koš a přinesl ho do centra zadním vchodem.

„Tamní zaměstnanci na muže křičeli a snažili se ho zastavit. Podezřelý je však ignoroval a nastříkal na koš deodorant, což požár ještě zhoršilo,“ uvedl Chan s tím, že zaměstnanci muže zkrotili a oheň uhasili pomocí lahví s vodou.

„Domnívali jsme se, že muž byl naštvaný na uspořádání testovacího centra, a tak doufal, že vyvolá chaos, aby vyjádřil svou nespokojenost.“

Podezřelý byl zatčen za žhářství a držení útočných zbraní poté, co u něj policisté našli dva zapalovače a 15 cm dlouhý nůž na krabice. Policie se domnívala, že jednal sám.

Nikdo nebyl zraněn a probíhalo vyšetřování, uvedla policejní mluvčí.

Zdroj: scmp.com