Podnikatel Elon Musk označil amerického prezidenta Joe Bidena za loutku poté, co lídr USA nezmínil Teslu mezi americkými společnostmi, které vyrábějí většinu svých elektromobilů na americkém území. Svá slova zveřejnil na Twitteru. (Foto: Flickr)

Již dříve Biden zveřejnil tweet, ve kterém uvedl, že americké společnosti jako General Motors a Ford vyrábějí více elektromobilů právě ve Spojených státech amerických, nikoliv v jiné zemi. Musk v reakci poznamenal, že Biden nezmínil Teslu.

„Biden je mokrá ponožková loutka v lidské podobě,“ dodal Musk a také obvinil Bidena, že Biden má Američany za idioty.

Musk Bidena kritizoval již dříve. Na začátku prosince loňského roku šéf Tesly oznámil, že návrh zákona amerického prezidenta Build Back Better Plan, který zahrnoval vyplácení vládních dotací na výstavbu nabíjecích stanic pro elektromobily, by měl být zamítnut.

Musk řekl, že vláda země by neměla zasahovat do tržní aktivity, zároveň poukázal na velký rozpočtový deficit. Podle něj Tesla získá výhodu z řady ustanovení návrhu, odmítá však federální dotace.

V srpnu 2021 se Biden sešel s největšími výrobci elektromobilů, zástupce Tesly na schůzce nebyl. „Vypadá divně, že Teslu nepozvali,“ komentoval to tehdy Musk.

Za uplynulý rok bylo v závodech Tesly vyrobeno přes 930 tisíc elektromobilů, společnost za stejné období prodala přes 936 tisíc automobilů, čísla byla rekordní. Růst tržeb ve srovnání s předchozím rokem činil 87,4 %, výroba 82,5 %.