Druhá televizní debata mezi kandidáty na post lídra Konzervativní strany Liz Trussovou a Rishim Sunakem byla dramaticky přerušena poté, co moderátorka Kate McCannová omdlela a přerušila tak ostrý střet o financování NHS a snižování daní. (Foto: Twitter / BBC)

Během akce, kterou pořádala televize TalkTV, se uchazečů o vedení toryů ptal jeden z diváků, který trpěl rakovinou, a uvedl, že se mu nedostalo náležité podpory ze strany zdravotnictví, a požádal: „Proč je NHS rozbitá?“

Dvojice hovořila o plánech zahrnujících snížení počtu manažerů NHS a zavedení nových technologií. Trussová tvrdila, že se příliš velká část infrastruktury zdravotnictví rozpadá, a uvedla, že nemocnice v jejím volebním obvodu Norfolk „se drží na kůlech“.

Plánovaná hodinová debata však byla přerušena v polovině poté, co McCannová během Trussové řeči omdlela.

Diváci slyšeli hlasitou ránu a Trussová vypadala šokovaně a držela si ruce před obličejem. Než byl videopřenos přerušen, začala jít směrem k místu, kde stál McCann. Debata již nepokračovala.

Stanice později uvedla, že McCannová, její politická redaktorka, „dnes večer ve vysílání omdlela, a přestože je v pořádku, lékařská rada zněla, že bychom v debatě neměli pokračovat“.

Zdroj: theguardian.com