Nevíra mnoha lidí výstupu Američanů na Měsíc v 60. – 70. letech minulého století souvisí se ztrátou USA technických kompetencí v dané sféře, prohlásil generální ředitel agentury Roskosmos Dmitrij Rogozin. (Foto: Pixabay)

„Z čeho vzniká tato nedůvěra? Myslím, že kvůli tomu, že je obtížné si dnes představit, proč USA vyvíjejí a dosud nepostavily a neotestovaly raketu super těžké třídy SLS, dosud nedokázaly postavit loď Orion,“ řekl Rogozin v přenosu televize Mir 24.

USA uskutečnily v 60. – 70. letech minulého století šest výstupů na Měsíc, na jeho povrch vstoupilo 12 lidí.

„Mnozí si proto kladou otázku, proč to Američané dokázali v šedesátých letech, uskutečnili několik misí, ale dnes na vyšší, super vysoké technologické úrovni to nemohou zopakovat… Mám na tuto otázku odpověď. Chci říct, že jsme rovněž ztratili jisté kompetence, nejen Američané,“ dodal šéf Roskosmosu.

„Musí existovat nějaké mimozemské formy života,“ uvedl šéf Roscosmos Dmitrij Rogozin.

„Nepochybuji o tom, že existují. Vesmír je prakticky neomezený a lze předpokládat, že podmínky, které se na naší planetě vyskytly, se musely někde v tomto neomezeném prostoru opakovat,“ řekl Rogozin dále v rozhovoru pro televizní kanál Mir 24.

Zdroj:  interfax.com