V 50. letech měl plukovník Ross Derickos na starost údržbu skladů jaderných zbraní pro AEC.

Vysoce postavený plukovník Letectva tvrdil, že Spojené státy se pokusily v roce 1959 hodit na Měsíc atomovou bombu, ale zabránila jim v tom pokročilá mimozemská rasa.

Collective-evolution.com píše (jak prohlašuje ve svém nekrologu):

Byl jmenován do Komise pro atomovou energii USA. K dlouhé službě u Energetické komise patří roky 1950-1958, nájemné administrativní povinnosti v nevadské pokusné jaderné střelnici, v Pacifické jaderné testovací oblasti západně od Havaje, při výrobě jaderných zbraní a zajišťování jejich kvality v Albequerque a při inspekcích jaderných i nejaderných zařízeních po celé zemi. Sloužíval u Páté Air Force v Japonsku a později, povýšený na plukovníka jako velící důstojník Spojeného Pacifického velení v záložním „velitelském a kontrolním centru“ na Havaji. V roce 1962 byl přeložen a sloužil jako zástupce velitele pro materiál u 832 Letecké divize na letecké základně Canon v Clovis v Novém Mexiku. Z USAF odešel do důchodu v roce 1964.

Ten je jedním ze stovek vojenských vynašečů s věrohodným profilem, kterého přivedli do projektu Disclosure Dr. Stevena Greera. Jeho výpovědi o UFO – konkrétně o UFO a jaderných zbraních – lze podpořit spoustou informací a dokladů, které jsou v současnosti už dostupné ve veřejné doméně.

Mnozí z těchto vynašečů měli četná vystoupení v Národním tiskovém klubu, kde se snažili přednést tyto informace světu, kdy posledním případem tohoto byla Občanská slyšení o Disclosure, která proběhla před několika lety.

S takovým profesionálním pozadím, s pracovišti, na nichž působil, se dá spolehlivě odvodit, že byl důvěrně obeznámen s citlivými informacemi o četných věcech. Není to jen nějaký náhodný vysoce postavený vojenský vynašeč povídající o náhodné záležitosti. Existuje spousta vynašečů a dokumentů jasně líčících desítky let se táhnoucí vztahy mezi UFO a zařízeními na skladování a testování jaderných zbraní.

Řada těchto incidentů má vizuální potvrzení spolu s potvrzením leteckých a pozemních radarů.

Dedrickos v níže uvedeném interview vysvětluje, jak se americká vláda pokoušela odpálit jadernou zbraň na Měsíci, ale bylo jí zabráněno to provést.

Co se týče mainstreamových zdrojů, ty už veřejně znají odtajněnou zprávu Centra jaderných zbraní Letectva z června 1959 ukazující, jak vážně tento plán zvažovali, přičemž jen nazývali Projekt A119. Obecně chtěli jak prozkoumat schopnosti těchto zbraní ve vesmíru, tak i získat hlubší vhled do kosmického prostředí a do detonací jaderných zbraní v něm.

Co se týče těch níže uvedených informací, ty nejspíš půjdou hlouběji do Černého rozpočtu.

Je zajímavé, jak je svět přitahován takovými televizními show jako Divné věci, které líčí Ministerstvo energetiky a jeho spojení se stvořeními z jiných světů a jiná divná fakta, ale přitom jsou ochotní ignorovat vysoce postaveného amerického plukovníka, který na Ministerstvu energetiky roky zastával velice citlivé pozice právě v dobách, kdy byl veškerý ten jaderný vývoj hodně horkou záležitostí. Ten představuje skutečnou formu těchto her a je zajímavé zamyslet se, co mohl opravdu vědět.

„Dověděl jsem se také o incidentech se zapojením jaderných zbraní a mezi těmi incidenty bylo pár jaderných zbraní poslaných do vesmíru, kde je zničili mimozemšťané.

… Koncem 70. let a počátkem 80. let jsme se pokoušeli umístit jadernou zbraň na Měsíc a odpálit ji tam kvůli vědeckým měřením a dalším takovým věcem, což ale nebylo přijatelné pro mimozemšťany. Ti ty zbraně zničili, než se na Měsíc dostaly.“ (viz rozhovor níže)