V německém městě Hanau nedaleko Frankfurtu nad Mohanem ve středu večer neznámý útočník při dvou útocích zastřelil devět lidí. Pachatel zaútočil na dva bary, kam lidé chodí kouřit vodní dýmky. Policisté ve čtvrtek ráno informovali, že podezřelý byl nalezen mrtvý u něj doma. (Foto: Twitter)

Neznámý pachatel v německém Hanau  nejdříve ve středu okolo desáté hodiny večer zaútočil na bar v centru města, kde zastřelil tři lidi a další osoba byla těžce zraněna, z místa činu pachatel odjel autem.

„Viděl jsem, jak do shisha baru vešli dva ozbrojení muži. Hned začali střílet, padlo snad deset ran. Lidé křičeli, prchali ven a ti dva na ně pálili. Když jsem pak přiběhl do šiša baru, jako prvního jsem uviděl zkrvaveného muže na podlaze,“ uvedl pro list Die Welt majitel nedalekého stánku s kebabem Cizre B. s tím, že muži následně nasedli do mercedesu a odjeli.

Druhý útok

O něco později střelec zaútočil v dalším podniku, kde se kouří vodní dýmky. Ten byl vzdálen asi dva a půl kilometru v jiné části města. Pachatel tam zastřelil pět lidí. Při útocích střelec dalších pět osob těžce zranil. Policisté nadále pracují s verzí, že útočil jeden útočník.