Melinda French Gatesová se ve svém prvním rozhovoru od rozvodu se spoluzakladatelem Microsoftu Billem Gatesem neudržela a řekla, že k jejich rozchodu přispěla jeho spolupráce s nechvalně známým Jeffreym Epsteinem. (Foto: Youtube / CBS Mornings)

V exkluzivním rozhovoru s Gayle Kingovou v pořadu CBS Mornings French Gatesová uvedla, že to nebyla „jedna věc, ale mnoho věcí“, které hrály roli v tom, že v květnu 2021 ukončila jejich 27 let trvající manželství.

„Nelíbilo se mi, že se scházel s Jeffreym Epsteinem, ne. Dala jsem mu to jasně najevo,“ řekla French Gatesová Kingovové s tím, že se s Epsteinem setkala „přesně jednou“, protože „chtěla vědět, co je ten muž zač“.

Melinda French Gatesová říká, že Billova práce se „zosobněným zlem“ měla vliv na rozvod. (CBS News)

„Litovala jsem toho hned, jak jsem vstoupila do dveří,“ řekla sedmapadesátiletá Gatesová.

„Byl odporný. Byl ztělesněním zla. Láme mi srdce pro ty ženy.“

Šestašedesátiletý Gates v prohlášení pro CBS uvedl, že jeho pracovní vztah s Epsteinem byl „chybou“.

„Setkání s Epsteinem byla chyba, které hluboce lituji,“ řekla. „Byla to zásadní chyba v úsudku.“

French Gatesová se rovněž vyjádřila k údajnému poměru svého bývalého manžela se zaměstnankyní společnosti Microsoft a uvedla, že „rozhodně [věří] v odpuštění“ a že si myslí, že pár údajný poměr „vyřešil“ ještě před rozvodem.

„Nebyl to jeden okamžik nebo jedna konkrétní věc, která se stala,“ řekla French Gatesová.

„Prostě přišel okamžik, kdy tam bylo dost na to, abych si uvědomila, že to prostě není zdravé a že nemůžu věřit tomu, co jsme měli.“

Kingová se French Gatesové zeptala, zda měl Gates během manželství více milenek, na což French Gatesová odpověděla: „To jsou otázky, na které musí odpovědět Bill.

French Gatesová řekla Kingové, že se s Gatesem „přátelí“, ale nejsou přátelé.

„Stále ještě musí dojít k uzdravení,“ řekla.

„Určitě mu přeji vše dobré. Nepřeji mu nic zlého. Myslím, že máme produktivní pracovní vztah, a myslím, že to tak bude i nadále.“

Zdroj: vanityfair.com