Šejk Khalid bin Sultan Al Qasimi v úterý v Londýně zemřel ve věku 39 let. Byl synem starosty města Šardžá, šejka Dr Sultana bin Muhammada Al Qasimího. Portál Daily Mail dnes informoval o pohřbu šejka a také zveřejnil detaily smrti.

Středečního pohřbu šejka Khalida bin Sultana Al Qasimiho, majitele módní značky Qasimi Homme, se ve městě Šardžá zúčastnily desítky tisíc truchlících.

Během obřadu byly ulice kolem mešity krále Faisala policií uzavřeny.

Šejk Dr. Sultan bin Muhammad Al Qasimi stál nad tělem svého syna se zavřenýma očima.

Ještě včera ve Spojených arabských emirátech začaly tři dny národního smutku. Média píší, že Al Badee Palace v Šardžé bude během tohoto období otevřen pro přijímání truchlících.

Pohřeb Khalida bin Sultan Al Qasimiho probíhal na pozadí neoficiálních zpráv o tom, že šejk byl nalezen doma po „orgiích s drogami“. Portál dodává, že v jeho bytě bylo nalezeno také množství léků třídy A, ale policie to ještě nepotvrdila. „Zřejmě tam byla party, kde někteří hosté užívali drogy a měli sex,“ cituje DailyMail svůj zdroj.

„Je podezření, že šejk Khalid mohl náhle zemřít v důsledku užívání drog. Kromě policejního vyšetřování bylo nařízeno naléhavé interní šetření a zaměstnancům bylo nařízeno, aby mlčeli,“ píše Daily Mail.

Podle The Sun lékaři po prohlídce těla potvrdili, že před smrtí šejk užil drogy.

Zdroj dodal, že majitel módní značky si užíval svobod, které Londýn nabízí, ale že tento příběh skončil tragicky.

Pocty zaplavily sociální sítě, kde lidé vyjadřují soustrast starostovi města Šardžá, který ztratil už druhé dítě.

Jeho nejstarší syn Šejk Mohammed Bin Sultan Al Qasimi zemřel na předávkování heroinem ve věku 24 let v roce 1999, informoval o tom v té době Independent. Byl údajně nalezen na podlaze v koupelně doma obklopený injekčními stříkačkami.