Francouzský prezident Emmanuel Macron nyní vyzývá k deportaci všech migrantů s vazbami na islámský extremismus ze země po nedávné islámem inspirované vraždě tamního učitele. (Foto: Flickr)

Prezident Macron pověřil ministra vnitra Géralda Darmanina, aby v příštích 48 hodinách provedl „nemilosrdné“ prověření spisů osob, které „jsou nositeli nenávisti a teroristických ideologií“, s cílem odstranit z Francie islamisty narozené v zahraničí, píše Le Figaro.

Stalo se tak poté, co Dominique Bernard, středoškolský učitel ve městě Arras, byl údajně ubodán k smrti podezřelým islamistou Mohamedem Mogouchkovem.

Podezřelý narozený v Rusku byl údajně před útokem na seznamu extremistů v zemi – označovaném jako „složka S“ – a v roce 2014 byl údajně také předmětem příkazu k vyhoštění, který byl úspěšně zrušen na základě odvolání proimigračních skupin.

Darmanin uvedl, že z více než 20 000 souborů S – z nichž ne všechny zůstávají aktivní – pobývá ve Francii nejméně 489 cizinců s extremistickými názory, kteří jsou považováni za nebezpečí pro zemi.

Zdroj: breitbart.com