Francouzský prezident Emmanuel Macron využil svůj novoroční projev v televizi k razantnímu útoku proti „žlutým vestám“ a obvinil je z antisemitismu. (Foto: Wikipedia)

Macron, kterému během roku klesla podpora ze 47% na 24% měl být ve svém projevu smířlivý a sjednocující, ale Macron naopak napadnul své kritiky.

„Nenávistný dav útočí na volené zástupce, síly veřejného pořádku, novináře, Židy, cizince, homosexuály?“ ale zaútočil Macron v projevu.

Macron urazil své spoluobčany, označil je antisemity, ale zároveň důrazně podpořil Porošenkův neonacistický režim v Kyjevě, který 1.leden vyhlásil za národní den památky Stepana Bandery, který spolupracoval s nacisty během 2.světové války.

Bandera byl předsedou Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) a později i Ukrajinské povstalecké armády (UPA).

Polští historici odhadují, že na ukrajinské Volyňi a Haliči bylo povražděno (1943-1945), jednotkami UPA až 100,000 polských civilistů, dalších půl milionu Poláků z oblasti uprchlo.

Některé variace mučení a úmrtí byly velmi sadistické, podobné těm německého gestapa

Město Lvov, kde se Bandera narodil, vyhlásilo rok 2019 za "Rok Stepana Bandery". Rozhodnutí  vyvolalo v Izraeli tvrdé protesty.

Na Nový rok bude Ukrajina slavit Banderovy narozeniny - oficiálně! 

Neexistuje žádný protest od vedení EU, a ani od Merkelové. Je jasné, proč. Každý kdo je proti Rusku, tak nechává nacisty v klidu.

Zdroj: pz.czschallundrauch.com