Letní mořský led vyvolává pohromu lodní dopravy v Arktidě. Je to ten samý arktický led, který měl podle předpovědí tzv. expertů na klimatickou změnu do roku 2013 už dávno zmizet.

Podle Barents Observer:

Červen skončil, ale zima Záliv Ob neopustila. Tato zátoka, která hostí dva největší ruské arktické plavební terminály k odvozu ropy a plynu, zůstává obalená ledovou bariérou.

To vytvořilo komplikovanou situaci, říká Rosatomflot, státní společnost, která spravuje ruské jaderné ledoborce, a potvrzuje, že nezávislá plavba bez nich je v této oblasti „paralyzovaná“ a že převozní plavidla pro zkapalněný plyn a tankery váznou.

Globální oteplování? Jaké globální oteplování?

„To globální oteplování, o kterém se tolik tak dlouho povídalo, vypadá, že se dalo tak nějak na ústup a vrací se standardy, jaké tu byly v 80. a 90. letech,“ říká tato společnost zastupovaná Andrejem Smirnovem.

Blog Climatism uvádí, že všechen ten letní let je v naprostém rozporu s tím, co nám ti „experti“ tolik let nalévali do hlavy.

North Pole could be ice free in 2008 | New Scientist

Té pohádky o roztání Antarktidy je ale už konec.

Červen skončil s objemem arktického ledu, který je čtvrtý nejvyšší v zaznamenané historii DMI po letech 2004, 2003 a 2014.


 

V širším měřítku je tu ale celkové zpomalení rychlostí tání už od roku 2012.  Průměrné červnové ztráty ledu od roku 2012 jsou o 17% menší oproti rokům před rokem 2012.


 
Spreadsheet    Data

Během tří týdnů rychlost úbytku objemu ledu prudce poklesla, takže Reggie neměla moc času obhájit čest oteplovacího guru Jamese Hansena.

James Delingpole
 
Zdroj: breitbart.com