Nové případy nakažených tímto koronavirem hlásí další státy. Nově informovaly o nakažených Finsko, Severní Makedonie, Pákistán a Latinská Amerika. (Foto: Health.mil)

Co se týče onemocnění ve Finsku, pak první případ byl potvrzen u finské občanky, která se vrátila z Milána. Informuje o tom Národní institut pro zdraví a sociální péči.

„Jedna osoba v oblasti měst Helsinky a Uusimaa (metropolitní oblast) měla pozitivní testy na koronavirus. Pacientka se nakazila v Miláně na severu Itálie. Pacientka je léčena ve Fakultní nemocnici v Helsinkách,“ je uvedeno v prohlášení.

V samotné Itálii se počet obětí koronavirové infekce zvýšil na 12, od vypuknutí bylo zaznamenáno celkem 374 případů infekce novým typem viru.

Koronavirus v Severní Makedonii

Ve středu informovala o prvním případu tohoto onemocnění také Severní Makedonie. Šéf resortu zdravotnictví Venko Filipče informoval, že diagnóza byla potvrzena u jednoho ze tří pacientů.

„Tři lidé dnes přišli na kliniku infekčních nemocí s příznaky chřipky, testovali je na koronavirus. Dva lidé mají negativní výsledky testu, třetí má výsledky pozitivní,“ uvedl ministr.

Zároveň dodal, že večer se očekává přílet letadla do Skopje s občany země z Itálie, informoval i o zákazu organizace zájezdů do této země.

Situace v Pákistánu

První dva případy nakažení koronavirem byly zaznamenány rovněž v Pákistánu, informoval šéf resortu zdravotnictví země Zafar Mirza.

„Mohu potvrdit první dva případy nakažení koronavirem v Pákistánu. V obou případech je léčba prováděna v souladu se standardními lékařskými protokoly, oba pacienti jsou ve stabilním stavu,“ napsal Mirza na Twitteru.

Zdůraznil, že situace je pod kontrolou a vyzval k „nepropadání panice“.

​Latinská Amerika

Testy, které byly provedeny u muže v Brazílii s podezřením na koronavirus, jsou pozitivní. Potvrdilo se tak, že nemoc zasáhla i Latinskou Ameriku, sdělil ministr zdravotnictví Luis Henrique Mandetta. Podle jeho slov bylo potvrzeno onemocnění u 61letého Brazilce, který cestoval na sever Itálie od 9. do 21. února.

Mužův stav má být stabilní. První případ infekce novým typem koronaviru byl zaznamenán také v Gruzii, řekla ministryně zdravotnictví Jekatěrina Tikaradze na briefingu ve středu.

„Před několika minutami jsme dostali z laboratoře výsledky analýzy, podle kterých byl v zemi potvrzen první případ infekce koronavirem. Nakažený je gruzínský občan, který včera přijel z Íránu přes Ázerbájdžán,“ uvedla.

Zdroj: snews.com