Mezirezortní koordinační štáby Ruska a Sýrie oznámily, že Spojené Státy využívají krizi vyvolanou koronavirem k diskreditaci syrské vlády. Zahájily totiž propagandistickou kampaň o její neschopnosti účinně odolávat šíření infekce. (Foto: Wikipedia)

V rámci společného prohlášení meziresortních koordinačních štábů Ruské federace a SAR „O problémech návratu syrských uprchlíků a vnitřně přesídlených osob do jejich domovů“ bylo oznámeno, že současná mimořádná situace vyvolaná celosvětovým šířením nové infekce vytváří pro USA příležitost k provádění diskreditace syrského politického vedení.

„Spojené státy nadále cynicky využívají globálního problému a vyvíjejí destruktivní úsilí o diskreditaci syrského vedení, respektive podporují informační a propagandistickou kampaň o neschopnosti syrské vlády účinně čelit šíření koronaviru a o její odpovědnosti za zhoršení epidemiologické situace buď v celé zemi, nebo v uprchlických táborech Rukban a El Khol," uvádí se v prohlášení.

Podle údajů štábů bylo na syrském území kontrolovaném úřady zjištěno celkem 19 případů onemocnění koronavirem.

Dříve jsme informovali o tom, že Spojené státy předávají taktéž na pozadí pandemie koronaviru dodávky syrským militantům pod rouškou humanitární pomoci pro uprchlický tábor Rukban. Přeprava dodávky na podporu kontrolovaných militantů byla rovněž doprovázena informační kampaní, jež měla za cíl upozornit svět na kritickou situaci místních obyvatel a potřebu mezinárodní pomoci v nouzi, aby se zabránilo humanitární katastrofě.

Mezirezortní koordinační štáby Ruska a Sýrie však zdůrazňovaly, že humanitární problémy Rukbanu jsou důsledkem nezákonné okupace této části Sýrie ze strany Američanů.