Dost možná jste ještě nikdy neslyšeli, že nějací quokkové žijí. Avšak nejspíš jste už někde na internetu fotky tohoto šťastného zvířátka viděli. (Foto: Thewildchild)

Na tváři mají ten nejsladší potulený smíšek a zjevně se jeví, jako cosi vyzařujícího dobrou energii. Žádný div, že se o nich často mluví jako o nejšťastnějších divokých zvířatech planety.

Vypadají trochu podobně klokanům a je to tím, že pochází ze stejné čeledi klokanovitých – Macropodidae. Žijí na několika australských ostrovech jako Bald Island a Rotnest Island. Tato obdivuhodná zvířátka jsou býložravá, hlavně noční a dožívají až 10 let. Quokkové jsou zařazeni mezi ohrožená zvířata, ale na rozdíl od většiny jiných divokých zvířat se lidí nebojí.

Protože od lidí moc neutíkají, lze je dobře fotit. Před pár lety byl dokonce chvilku trendy dělat si s těmito zvířátky selfie. Ale každý, koho by úřady chytily, že je krmí nebo si s nimi hraje, dostane pokutu až 300 australských dolarů.

Asi bude nejlepší, když je prostě necháme žít jejich šťastné životy na uvedených australských ostrovech. I když vypadají jako hrozní mazlíci, tak se tato roztomilá stvoření nehodí k životu domácích mazlíčků.

Gimme A Hug

Smiling Even When Asleep

Smiling To The Camera

Hello World

Funny Quokka Selfie

Thank You For My Leaf Human. You May Kiss My Snoot

Wanna Try?

Quokkas - Melting Hearts Since Forever

Hey, What's Uuuup

Cute Quokka

Happy Together

Nom Nom Nom

Cuteness Overload

Like Mother, Like Baby

Little Happy Quokka

Happiest Quokka Selfie

Wink

Quokka The Wizard

Those Little Paws

This Happy Quokka 

An Apple A Day

Happy Chap

Happy Mama

Just Being Cute

I Am Cute And I Know It

The Cutest Fighter In The World

That Smile Could Melt Any Heart

Always Camera Ready

Best Happiness Teacher

The Happiest Little Quokka

Autor: Josien Hofmandecember

Zdroj: thewildchild.co.za