John V. Lindsay East River Park v manhattanské čtvrti Lower East Side právě přišel o tisíc stromů díky klimatickým fanatikům, kteří trvali na tom, aby byla zeleň pokácena motorovými pilami v zájmu ochrany planety před globálním oteplováním. (Foto: Rob Hotakainen/E&E News)

Více než 70 druhů vzrostlých stromů v oblíbeném parku o rozloze 46 akrů bylo vykáceno buldozerem, včetně 419 dubů, 284 londýnských platanů, 89 medovníků a 81 třešní.

K likvidaci je určena také běžecká dráha, míčová hřiště, trávníky, pikniková místa, amfiteátr a kompostovací centrum, aby se zastavila změna klimatu.

Jainey Bavishi, ředitel Úřadu klimatické odolnosti odstupujícího starosty Billa de Blasia, pomáhal dohlížet na zničení parku v rámci „projektu klimatické odolnosti“ v hodnotě 1,45 miliardy dolarů. Bavishi byl nominován na vrcholnou pozici v Národním úřadu pro oceány a atmosféru (NOAA) nikým jiným než falešným „prezidentem“ Joem Bidenem.

„Jaký má smysl platit oddělení parků, které kácí stromy?“ ptala se Karen Kapnicková, jedna z malé skupiny protestujících, kteří byli nuceni sledovat přes plot, jak jsou stromy káceny.

„Jsem tu jen proto, že mi záleží na stromech a životním prostředí.“

Nyní jeho režim zničil newyorskou památku, aby zvýšil bývalý park John V. Lindsay East River Park o 2.6- 3.3 metrů. Tím se prý zabrání potenciálnímu rozlití oceánské vody do města.

Někteří lidé se zřejmě domnívají, že hladina moře brzy stoupne o 3 mm, takže proto bylo zničeno 1000 stromů i s parkem, ve kterém rostly. Na jejich místě brzy vyroste velká betonová zeď.

Představitelé města tvrdí, že odstranění stromů je nutné k zastavení globálního oteplování – a že je to teprve začátek boje proti klimatickým změnám.

„Jakmile budou všechny práce dokončeny – předpokládá se, že zhruba za pět let -, bude nový park vyvýšen o 2.6- 3.3 metrů, bude v něm nové rekreační zařízení a 1 800 náhradních stromů, které budou představovat více než 50 druhů vhodnějších pro přežití občasných záplav slanou vodou,“ vysvětlují zprávy.

„Na de Blasiovi ani na způsobu, jakým teď s městem nakládají, není nic zeleného. Je to zábor půdy. Je to jen rozvoj. Nikdo nevěří, že jde o odolnost. Vtip, který máme, je, že když to můžete vzít tady, můžete to vzít kdekoli – je to na vás, New Yorku, New Yorku.“

Zdroj: enews.net