Navzdory krátkému přerušení práce příslušníků pořádkové policie v Rotterdamu se očekává, že demonstrace proti vládním opatřením proti koronaviru bude v neděli odpoledne v Rotterdamu pokračovat podle plánu. (Foto: Twitter)

Město očekává účast 15 000 účastníků protestního pochodu, který začne v poledne v centru města a bude pokračovat přes Willemsbrug a Erasmusbrug přes Noordereiland do Rotterdamu-Zuid.

Protest, který má začít na Binnenrotte v poledne a skončit tamtéž v 17 hodin, organizuje aktivistická skupina Nederland in Verzet. Tato skupina organizovala také hojně navštěvované protesty proti vládní politice v Amsterdamu i jinde.

Vedení města povoluje pokračování protestu, protože magistrát, státní zastupitelství (OM) a policie předpokládají, že se podaří dostatečně udržet veřejný pořádek.

Přestože Královský nizozemský meteorologický institut (KNMI) vydal na neděli žlutý výstražný kód kvůli silným nárazům větru pro provincie včetně Zuid-Hollandu, skupiny spojené s rotterdamským protestem akci oficiálně nezrušily.

Řidiči kamionů zachyceni, jak míří na místo protestu:

Zdroj: nltimes.nl