Bývalý britský premiér Boris Johnson přišel s neuvěřitelným tvrzením, že mu ruský prezident Vladimir Putin vyhrožoval raketovým úderem, když byl ještě premiérem, a to ve dnech, které předcházely ruské invazi. (Foto: Flickr)

Johnsonova slova, která Kreml označil za „lež“, zaujala titulky mezinárodních novin a v pondělí se dokonce objevila na titulní straně listu The New York Times.

Johnson v novém dokumentu pro BBC popsal, že mi Putin „v jednu chvíli vyhrožoval a řekl: ‚Borisi, nechci ti ublížit, ale s raketou by to trvalo jen minutu‘ nebo něco takového. Veselé.“

Kreml v reakci na tuto zprávu důrazně popřel, že by k „hrozbě“ kdy došlo. „Je to lež. K žádným raketovým hrozbám nedošlo,“ opáčil jménem Putina kremelský mluvčí Dmitrij Peskov.

„Když prezident Putin hovořil o bezpečnostních výzvách pro Rusko, řekl, že pokud Ukrajina vstoupí do NATO, případné rozmístění amerických nebo jiných raket NATO v blízkosti našich hranic by znamenalo, že každá taková raketa by mohla dosáhnout Moskvy během několika minut,“ řekl Peskov.

Zdroj: bbc.com