Milovníci hvězdné oblohy budou tento týden obdařeni rovnou několika hvězdnými představeními. Vše začne 19. února. (Foto: Flickr)

Dnešní den si můžete zpříjemnit sledováním nočního představení, o které se postará Měsíc. Kromě Krvavého Měsíce, který nás čeká již 21. února, si můžete užít ještě jeden pohled na krásnou oblohu, který bude o pár dní dříve.

V angličtině má tento úkaz název "Super Snow Moon". V názvu se zmiňuje i sníh právě kvůli tomu, že v tomto období bývají často poslední sněhové bouře.

A co na tento úkaz říká věda? Podle vesmírné společnosti NASA se objevuje tehdy, když je Měsíc blízko Země a přitom je v úplňku. Když je Měsíc v úplňku a je takto blízko Země, je mnohem větší a zářivější, než kdy jindy.

I přesto, že bude Měsíc vidět nejlépe v úterý ráno, je dobře viditelný už od neděle a pozorovat ho můžete až do úterního večera, kdy bude o 14% větší a o 30% jasnější než obvykle.

Pokud však tento úkaz nestíháte sledovat, další "krvavý Měsíc" bude možné vidět už 21. března, jen několik hodin před oficiálním startem jara.

Zdroj:  ladbible.com