Rachel Levinová se stala jednou z žen roku, které USA TODAY oceňuje jako ženy, jež mají významný vliv na dění v celé zemi (v USA). (Foto: USA Today)

Tento každoroční program navazuje na projekt Women of the Century (Ženy století), který v roce 2020 připomněl 100. výročí získání volebního práva žen. Seznamte se s letošními oceněnými na adrese womenoftheyear.usatoday.com.

Levineová je náměstkyní ministra zdravotnictví USA pro zdravotnictví na ministerstvu zdravotnictví a sociálních služeb a šéfkou pověřeného sboru zdravotnictví USA, kde vede skupinu 6 000 uniformovaných pracovníků veřejného zdravotnictví.

„Opravdu mám pocit, že všechno, co jsem kdy dělala, ať už to bylo v akademické medicíně, ve vzdělávání, v klinickém výzkumu, při setkávání s pacienty v mé roli ve veřejném zdravotnictví, v Pensylvánii a nyní v mé roli na národní úrovni,“ řekla Levineová, „to všechno vedlo k tomuto okamžiku, pokud jde o pomoc národu v této největší krizi veřejného zdraví, které jsme čelili za posledních více než sto let.“

Čtyřiašedesátiletá Levineová, vystudovaná pediatrička, se loni v březnu stala nejvýše postavenou otevřeně transgenderovou úřednicí v zemi, když ji Senát schválil do funkce asistentky ministra zdravotnictví.

Levineová strávila svůj profesní život v medicíně – jako akademická pracovnice, klinická výzkumnice, lékařka primární péče a jako generální lékařka a tajemnice pensylvánského ministerstva zdravotnictví – ale přiznává, že její současná role se ukázala jako nejnáročnější.

Zdroj: usatoday.com