Další nevysvětlitelná kardiovaskulární zranění při jediné sportovní události vyvolávají otázky ohledně vakcín covid-19, dle Owena Shroyera. (Foto: CBS News / Youtube)

Závodu na 13,1 míle se zúčastnilo téměř 20 000 běžců. Začínal u Brooklynského muzea, vedl kolem Prospect Parku a po Ocean Parkway a končil na Coney Islandu na promenádě.

Organizace New York Road Runners vydala následující prohlášení:

„Jsme hluboce zarmouceni úmrtím účastníka po závodě RBC Brooklyn Half 2022. Naše myšlenky a soustrast patří rodině běžce a jeho blízkým.“

„Zdraví a bezpečnost našich běžců, dobrovolníků, partnerů a personálu zůstávají pro NYRR nejvyšší prioritou. V koordinaci a po konzultaci s partnery z městských úřadů a odborníky na počasí společnost NYRR pečlivě sledovala povětrnostní podmínky před závodem i v jeho průběhu. V průběhu závodu se teploty pohybovaly od nízkých šedesátých do vysokých sedmdesátých let.“

Podle FDNY bylo do nemocnice převezeno celkem 16 osob. Pět z nich mělo vážná zranění a 12 mělo zranění neohrožující život nebo lehká zranění. Jeden běžec odmítl lékařské ošetření.

Zdroj: cbsnews.com