Když se YouTube poprvé spustil, myšlenka natočit video na telefon pravděpodobně vypadala jako sci -fi. Bylo to v roce 2005, roky předtím, než veřejnost viděla i první telefony iPhone a Android. Nejprodávanějším telefonem toho roku byla Nokia 1100 – a ta neměla ani fotoaparát! (Foto: Flickr)

Je úžasné, jak moc se technologie za posledních 15 let změnily! Dnes můžete prakticky z jakéhokoli mobilního telefonu pořizovat, upravovat a nahrávat videa ve vysokém rozlišení na server YouTube neuvěřitelnou rychlostí a snadno přímo ze svého mobilního zařízení. Ve skutečnosti je používání mobilních telefonů k vytváření a publikování videí na YouTube nyní nejrychleji rostoucím způsobem, jakým tvůrci využívají platformu!

Proč se tedy youtubeři nyní rozhodují vytvářet videa pomocí svých telefonů? Pojďme zjistit a probrat některé z nejlepších způsobů, jak se můžete stát profesionálním youtuberem pouze pomocí svého mobilního telefonu!

Jak zachytit skvělý obsah pomocí telefonu

Než začnete s válcováním, musíte zvážit několik technik a triků, abyste z telefonu dostali to nejlepší video.

Ovládání kamery

Kvalita telefonních kamer, například Huawei Mate 40 Pro, je v dnešní době velmi vynikající. Mají však několik omezení. Většina telefonů má spoustu automatických funkcí, a přestože to zní skvěle, ve skutečnosti vám to může překážet. Může být docela frustrující, pokud se vaše ostření nebo jas automaticky mění, když fotografujete.

Chcete -li získat úplnou kontrolu nad vaší kamerou, doporučujeme použít aplikaci fotoaparátu třetí strany. Mnoho z nich přidává funkce, které designéři telefonu přehlédli a umožňují vám snadno ovládat expozici a zaostřovat ručně. Také vám mohou poskytnout přístup k některým skvělým funkcím a efektům, které nejsou ve vašem telefonu standardní. Chcete -li najít ten pravý pro vás, podívejte se do svého obchodu s aplikacemi a vyhledejte „fotoaparát“ a podívejte se na všechny dostupné možnosti. Mnoho z nich je zdarma!

Digitální zoom

Zkoušeli jste někdy pomocí telefonu něco přiblížit a všimli jste si, jak klesá kvalita obrazu? Je to proto, že váš telefon používá digitální zoom. Většina telefonů má pevné objektivy, což znamená, že samotný objektiv nemůže přibližovat a oddalovat. Digitální zoom je, když fotoaparát zvětší a ořízne obrázek. Čím více přiblížíte, tím méně informací fotoaparát shromažďuje.

Při vytváření videa na telefonu je nejlepší zůstat u stejného zoomu fotoaparátu, aby kvalita zůstala stejná od záběru k záběru. Pokud nemůžete objekt přiblížit požadovaným způsobem bez zoomu, měli byste se k objektu buď přiblížit, nebo přemýšlet o pořízení nasazovacího objektivu pro svůj telefon. Existuje spousta levných možností, které vám umožní rozšířit zorné pole nebo se dostat mnohem blíže, aniž by došlo ke snížení kvality obrazu.

Mikrofon

Telefony mají mikrofony ode dne, kdy byly vynalezeny, ale byly navrženy pro velmi omezené použití. Mikrofony zabudované v telefonech nefungují dobře, kromě toho, že mluví přímo do vašich úst. Návrháři telefonů dali hodně do vývoje nejlepších kamer pro natáčení videa, ale pro mikrofony toho tolik neudělali.

Pokud máte v plánu střílet nebo nahrávat zvuk na dálku, možná budete chtít pořídit připojitelnou brokovnici nebo lavalier mikrofon. Tyto úžasné mikrofony mohou zcela změnit kvalitu vaší zvukové produkce a jsou jedny z nejlepších investic, které můžete udělat pro vytváření videa v telefonu.

Aplikace

Už jsme hovořili trochu o aplikacích pro fotoaparáty, ale existují všechny druhy aplikací, které můžete použít ke zlepšení vizuálního vzhledu a zvuku vašeho videa. Od přidání základní grafiky po zvukové filtry existují stovky (pravděpodobně tisíce!) Způsobů, jak manipulovat s médii pomocí aplikací.

Vzhledem k tomu, že mnoho z těchto aplikací je zdarma ke stažení, můžete toho dosáhnout hodně, aniž byste museli kupovat drahé vybavení, a přitom budete moci vytvářet nějaký obsah nejvyšší kvality.

Komerční sdělení.