Britský expert na UFO Nick Pope prohlásil, že monitoroval ruský vývoj paprsku smrti poté, co si vládní činitelé uvědomili, že UFO může být směrová energie. O tom informuje britský The Sun.

Nick Pope, podle informací britských novin, pracoval na britském ministerstvu obrany 21 let. Za tu dobu se naučil brát UFO vážně, jelikož v devadesátých letech se zabýval jejich vyšetřováním. Na to ukazují i nově publikované dokumenty.

Pope říká, že většina UFO je možné vysvětlit, ale okolo pěti procent případů zůstává tajemných.

Následně si pokládá otázku, zdali je pravda, že se Britové honili za Rusy a Číňany při lovu mimozemských technologií.

„Ne tak docela, ale realita je téměř stejně bizarní," řekl a dodal, že ministerstvo obrany vyšetřovalo, co Rusové a Číňané ve skutečnosti dělali.

„Věděli jsme, že hlavně Rusové investovali hodně úsilí do výzkumu a vyšetřování nejen UFO, ale i parapsychologie — telekineze a dalších podobných věcí." Britové na to, podle jeho slov, hleděli jako na hrozby a možnosti vojenských akcí, které vyplývají z pochopení fenoménu UFO.

To vše přicházelo z porozumění faktu, že UFO ve skutečnosti nemusejí být objekty, ale výsledky změn energie v atmosféře. „Toto přineslo možnost vysílání energie a vyvinutí paprsku smrti."

Existovala možnost, že s tímto zářením Rusové či Číňané Brity porazí, říká Sun, přičemž Američané měli svůj vlastní výzkum UFO.

„UFO projekt Pentagonu byl pojmenován AATIP (Advanced Aerospace Threat Identification Program)."

Před veřejností se to dařilo tajit tím, že byla vynechána obvyklá zkratka UFO a program dostal zcela jiné označení, dodávají noviny.