Agentura Reuters potvrdila nedělní „výpadky a poruchy internetu“ po celé Itálii. Problém se zřejmě týká „mezinárodního spojení“. (Foto: Twitter)
„Byl zjištěn problém s mezinárodním propojením, který ovlivňuje služby na národní úrovni. Probíhají analýzy s cílem problém vyřešit,“ uvedl mluvčí společnosti Telecom Italia (TIM).
Italská tisková agentura ANSA uvedla, že zatím nic nenasvědčuje tomu, že by za rozsáhlý výpadek byli zodpovědní hackeři.
Údaje o síti od společnosti NetBlocks ukazují, že v neděli došlo k rozsáhlému narušení internetových služeb v celé Itálii. Uvádí se, že výpadek telekomunikací by mohl pocházet od předního operátora Telecom Italia.
Síťové údaje společnosti NetBlocks v reálném čase ukazují, že dnes ráno klesla národní konektivita z přibližně 100 % na 26 %.
Jiná webová stránka pro sledování narušení internetu ukazuje tepelnou mapu výpadků, které jsou podle všeho celostátní.
⚠️ Confirmed: #Italy is in the midst of a major internet outage with high impact to leading operator Telecom Italia; real-time network data show national connectivity at 26% of ordinary levels; incident ongoing 📉 #TIMDownpic.twitter.com/Ypo8UBuxeV
Vážení čtenáři, níže náš můžete podpořit. Děkujeme za jakýkoliv příspěvěk.
ČÍSLO ÚČTU: 3437663046/3030
Popis: Dar
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.