Íránský raketový útok na americkou základnu v Iráku měl jisté zvláštnosti. O těchto zvláštnostech informovala ruská armádní televize Zvezda, a to s odvoláním na velitele íránského vojenského a kosmického letectva Íránských revolučních gard, brigádního generála Amira-Alího Hadžizadeho. (Foto: Twitter)

Írán podle jeho slov při útoku na americkou základnu použil prostředky radioelektronického boje. Proto nedokázaly americké drony odvysílat zobrazení a po určitou dobu nebyly schopné odhadnout škody způsobené íránskými raketami. A právě to, jak tvrdí generál, zmátlo americké vojáky.

Amir-Alí Hadžizade dále poznamenal, že Írán „vystrašil Američany“ tím, že nemohli kontrolovat bezpilotní stroje létající nad základnou Ejn al-Asad, a že bylo přerušeno spojení s nimi.

Podle jeho mínění tak ztráta kontroly nad MQ-9 Reaper zapůsobila na bojového ducha Američanů dokonce více než samotný raketový útok.

Generál také zdůraznil, že íránský útok neměl za cíl zlikvidovat americké vojáky.

V opačném případě by byl proveden útok s velkým počtem obětí. Úkol spočíval ve „vyhnání amerických vojáků z regionu“.

Daná operace však byla pouze jednou z těch připravených. Íránská strana mohla v prvních hodinách konfliktu odpálit stovky raket a připravit tisíce raket pro případ jeho eskalace.

Zdroj:  tvzvezda.ru