V důsledku havárie nebo sestřelení amerického vojenského letounu v provincii Ghazni v Afghánistánu byl údajně zabit důstojník CIA Michael D'Andrea. (Foto: Youtube)

Ten dohlížel na operace na Blízkém východě, včetně útoku na hlavu divize Kuds Islámské revoluční gardy Kásima Sulejmáního. Uvedla to agentura  Mehr s odkazem na zdroje z ruské zpravodajské služby, napsal ruský deník Izvestija.

Infromuje se, že D'Andrea byl jedním z těch, kteří byli na palubě sestřeleného letadla. Zároveň Tálibán, který tvrdil, že je za tento útok odpovědný, nespecifikoval jména mrtvých důstojníků.

Bez podrobných komentářů tento incident ponechala americká strana.  „Ministerstvo obrany neřekne, kolik jich bylo na palubě nebo zda došlo k obětem,“ zdůraznil The Wall Street Journal.

Místo havárie nasnímané Tálibánem

Je však známo, že incident je v současné době předmětem vyšetřování. A podle plukovníka Sonnyho Leggetta, zástupce amerických sil v Afghánistánu, poskytne armáda další informace o této situaci, když bude k dispozici. Později sdělil, že u letadla byla nalezena těla dvou vojáků a také se nalezly černé skříňky.

27. ledna Bombardier E-11 havaroval na území kontrolovaném radikálním hnutím Tálibán. Americké letectvo to však potvrdilo bez jakýchkoli podrobností.

K havárii došlo 10 km od americké vojenské základny a po pádu Tálibán převzal kontrolu nad letadlem a prohledal území při hledání přeživších.

Během dne byly v důsledku tohoto incidentu obdrženy různé informace o počtu úmrtí. Americká média například informace, že pět až deset lidí se stalo obětí havárie.

3. ledna americké letectvo zaútočilo na letiště Bagdád a zabilo generála Kásima Sulejmáního. 8. ledna zahájil íránský islámský revoluční gardový sbor raketový útok na dvě americké vojenské základny v Iráku v reakci na atentát.

Zdroj: pz.cziz.ru