Írán zahájil raketový útok na objekty organizátorů teroristického útoku na východním břehu řeky Eufrat v Sýrii.

Píše o tom agentura Fars.

Útok se uskutečnil dne 1. října ve dvě hodiny ráno. Zúčastnil se ho sbor Íránské revoluční gardy, elitní jednotky íránské armády. Podle agentury byly při útoku nasazeny balistické rakety.

Přesný počet raket nebyl uveden. V důsledku tohoto útoku byl zlikvidován velký počet teroristů a na místě jsou také ranění.

Mluvčí íránského ministerstva zahraničí Bahram Ghassemi okomentoval útok v Sýrii, který byl namířen proti organizátorům teroristického útoku v íránském Ahvázu. Ghassemi prohlásil, že Teherán svádí závažný boj s terorismem. J

iž dříve bylo uvedeno, že íránští vojáci zaútočili na organizátory teroristického útoku v Ahvázu, stejně jako na jejich objekty na východním břehu řeky Eufrat v Sýrii. Poté pokračovalo několik bitevních bezpilotních letounů v útocích na pozice teroristů.

„Tento krok svědčí o pevném odhodlání Íránu svádět závažný a nepřetržitý boj na různých úrovních, včetně míst výcviku, zbrojení a školení teroristických sil," cituje Ghassemiho agentura ISNA. K teroristickému útoku v íránském městě Ahváz došlo na konci září během vojenské přehlídky.

Podle posledních údajů překročil počet obětí 20 lidí a více než 60 osob bylo zraněno. Podle agentury se k útoku přihlásila skupina s názvem Vlastenecké arabské demokratické hnutí v Ahvázu, která má styky se Saúdskou Arábií.