Bývalý americký prezident Donald Trump poučil svého nástupce Joea Bidena před schůzkou s ruským kolegou Vladimirem Putinem. (Foto: Flickr)

Vyčetl mu, že bez respektu k Rusku jsou USA ve špatném postavení. Trump současnému prezidentovi také popřál, aby na schůzce s Putinem neusnul.

„Jako prezident jsem v hlavním městě Finska Helsinkách měl výbornou a velmi produktivní schůzku s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem. Navzdory opožděným náčrtům schůzky ve falešných zprávách USA získaly hodně, včetně respektu prezident Putina a Ruska,“ uvádí se v prohlášení Trumpa.

Bývalý prezident USA Trump také nelichotivě promluvil o Demokratické straně USA a Hillary Clintonové, která s ním prohrála ve volbách. Podle něj se kvůli jimi vytvořenému a placenému „falešnému Rusku a Rusku podvodu“ USA ocitly v nevýhodné pozici.

„Kterou jsem ale stejně překonal,“ uvedl Trump.

Americký prezident Donald Trump ve svém prohlášení také žádá Bidena, aby na schůzce s prezidentem Putinem neusnul a pozdravil ho od něho.

„Hodně štěstí Bidenovi na jednání s prezidentem Putinem. Neusínej na schůzce, prosím, vyřiď mu přání všeho nejlepšího,“ uvedl Trump.

Během předvolební kampaně bývalý prezident Spojených států amerických opakovaně nazýval svého oponenta „ospalým Joeem“.

Zdroj: nypost.com