Skupina kybernetických zločinců, kteří si říkají Dark Overlord (Temný vládce), zveřejnila 650 dokumentů, které se týkají útoků 11. září 2001. (Foto: Wikipedia)

Vyhrožují, že pokud nedostanou výkupné, tak provedou další únik, který, jak tvrdí, bude mít zničující dopad na tzv. hluboký stát.

Hackeři údajně ukradli 18 tisíc dokumentů pojišťovnám, právním firmám a vládním agenturám.

Má se jednat o 10 GB dat, které kybernetičtí zločinci prý zveřejní, pokud dotčené společnosti nezaplatí blíže nespecifikované výkupné. Své ultimátum zveřejnili v pondělí na Silvestra. Prozatím však jim výkupné podle všeho nikdo nezaplatil.

Ve středu proto vyhlásili „plán kompenzace", podle kterého veřejnost mohla vkládat příspěvky v Bitcoinech a uvolnit tak ukradené dokumenty.

Příštího dne skupina oznámila, že získala přes 12 tisíc dolarů v Bitcoinech, a uvolní proto „první vrstvu" s 650 dokumenty.

Skupina tvrdí, že má čtyři další vrstvy.

„Každá z nich má více tajemství, více škodlivých materiálů… a více pravdy," prohlásila skupina hackerů.

Skupina dále nabídla ukradené dokumenty teroristům, zahraničním vládám a médiím. Televize RT se s hackery spojila a požádala je o komentář. Ti televizi nabídli za peníze „výbušné materiály". RT však podle všeho nic nezaplatila.

Předběžné studium již zveřejněných dokumentů však ukazuje, že žádné výbušné informace neobsahují.

Brzy po zveřejnění první vrstvy skupina vydala další ultimátumadresované „národnímu státu Spojených států amerických a velkému hlubokému státu".

„Všem dotčeným stranám (aerolinky, právní firmy, investigativní firmy, FBI, TSA, FAA, banky, bezpečnostní společnosti a další), zničíme vás, pokud nepřistoupíte na naše pravidla hry," stojí ve zprávě, ve které zmiňují Úřad pro bezpečnost v dopravě (TSA) a Federální leteckou správu (FAA).

Hackeři jsou nejspíše zklamáni, že jim zatím nevyplatili výkupné.

„Budeme odlupovat tyto vrstvy jako čistíme cibuli. Nikdo vás nezachrání kromě nás. K*rva, zaplaťte," naléhají.

Zdroj:  steemit.com