Ve Venezuele začaly dne 21. ledna masové protesty proti současnému prezidentovi Nicolasovi Madurovi, a to krátce poté, co byl zvolen do funkce. Po vypuknutí nepokojů se šéf tamní opozice parlamentu Juan Guaidó sám prohlásil za prozatímní hlavu státu.

Dnes opakovaně vyzýval venezuelské občany, aby se připojili k manifestaci a vyhnali legitimního prezidenta Nicoláse Madura, ale širokou podporu se mu získat nepodařilo.

Venezuelský ministr informací Jorge Rodríguez reagoval na výzvy opozičního vůdce Juana Guaida a řekl, že vláda čelí malé skupině „vojenských zrádců“, kteří se pokoušejí o převrat v zemi. Dále vyzval jak civilisty, tak venezuelskou armádu, aby byli ve „vysoké pohotovosti“ a zmařili pokus o převrat.

Venezuelský opoziční vůdce a samozvaný prozatímní prezident Juan Guaido zveřejnil video s výzvou venezuelským vojákům, stejně jako občanům, aby vyšli do ulic Caracasu s cílem zajištění „definitivního zastavení uzurpace“ ústavně zvoleného prezidenta Nicoláse Madura. Guaido ve videu zdůrazňuje, že Venezuela bude bojovat „v nenásilném boji“, aby „převzala kompetence vlády“.