Podle deníku New York Post bude Florida prvním státem v zemi, který nedoporučí očkování proti vakcíně covid-19 zdravým dětem. (Foto: Flickr)

Začátkem tohoto týdne to oznámil floridský generální chirurg Dr. Joseph Ladapo.

„Floridské ministerstvo zdravotnictví bude prvním státem, který oficiálně nedoporučí očkování zdravých dětí vakcínou covid-19,“ řekl Ladapo. Neupřesnil však, kdy úřad oficiálně vydá svá doporučení, ani je blíže nespecifikoval, píše NY Post.

Tisková mluvčí Bílého domu Jen Psakiová se do Ladapa a guvernéra Rona DeSantise pustila s tím, že je „hluboce znepokojující, že existují politici, kteří šíří konspirační teorie a zpochybňují očkování, když je to náš nejlepší nástroj proti viru“.

„Floridské pokyny přicházejí poté, co Švédsko v lednu oznámilo, že země nebude doporučovat očkování dětí ve věku 5-11 let, a to z důvodu obecně nízkého rizika nákazy dětí virem a toho, že vláda nezjistila žádný „jasný přínos“ tohoto očkování,“ uvedl deník Daily Wire.

„S poznatky, které dnes máme, a s nízkým rizikem vážného onemocnění u dětí, nevidíme v očkování žádný jasný přínos,“ uvedla úřednice agentury pro zdraví Britta Bjorkholmová.

Zdroj: hannity.com