Vedoucí Euroasijského analytického klubu Nikolaj Mendkovič oznámil zapojení USA do vytvoření COVID-19. (Foto: Pixabay)

Oznámil to během tiskové konference v Moskvě, uvedl ruský portál „riafan.ru“. Obohatil tak další verzi vzniku celosvětové pandemie. Nicméně je třeba poznamenat, že vzhledem k tomu, že se však tayo údaje nedají objektivně posoudit, mluvíme stále o určité spekulaci.

Podle politologa vědci před několika lety v amerických laboratořích v Kazachstánu provedli experimenty na netopýrech, aby vytvořili nový typ koronaviru, který je pro člověka nebezpečný.

„Americká armáda již dlouho zvažuje použití infekcí koronaviru přenášených netopýry k vedení bakteriologické války proti Číně," uvedl Mendkovič.

Uvedl také některá fakta. Takže na území Výzkumného ústavu biologické bezpečnosti na jihu Kazachstánu byl realizován projekt „KZ-33“. Bylo to financováno americkým ministerstvem obrany, konkrétně Agenturou pro prevenci bezpečnostních hrozeb. V roce 2017 proběhly experimenty související s netopýry, prohlásil.

„Podle oficiálních prohlášení Centra pro zvláště nebezpečné infekce nebyl koronavirus v Kazachstánu registrován až do okamžiku těchto výzkumů. Američané přesto dostali grant na hledání netopýrů infikovaných koronavirem v Kazachstánu,“ dodal politolog a zdůraznil také, že ve dvou jeskyních je stále možné najít populaci netopýrů infikovaných alfa koronavirem pro vědu neznámého typu.

Podle Mendkoviče nebyla země pro experiment vybrána náhodou v nejbližší možné vzdálenosti od pravděpodobného nepřítele.

„Je směšné považovat to za náhodu. Zejména s ohledem na skutečnost, že od roku 2015 probíhají ve Spojených státech práce na úpravách koronaviru, který je nebezpečný pro zvířata, tak, aby byl nebezpečný pro člověka,“ uvedl expert.

V roce 2015 však byla tato práce ve Spojených státech z bezpečnostních důvodů zakázána a poté byl zaveden takzvaný „Kingův zákon“. Před tím tato skupina vědců prováděla podobné experimenty v Singapuru.

„Zjevně odtamtud přinesli netopýry, aby zjistili, jak se (koronavirus) bude vyvíjet v populaci a jak nebezpečný bude," shrnul Mendkovič.

Ředitel ruského Institutu pro politický výzkum Sergej Markov už dříve hovořil o nových důkazech, které potvrzují verzi, že koronavirus byl vyvinut ve Spojených státech a zavezen do Číny. Před tím Igor Nikulin, bývalý člen Komise OSN pro biologické a chemické zbraně, hovořil také o možném americkém původu koronaviru.

Zdroj: pz.czriafan.ru