Francouzský ministr vnitra Christophe Castaner, který dříve vyjádřil své politování nad útoky tzv. hnutí žlutých vest na novináře, během své návštěvy v Carcassonne prohlásil, že ani jednou neviděl útok policisty nebo četníka na demonstranta nebo novináře. V daném článku přinášíme další videozáznamy o tom, co nejspíše MV Francie uniklo. (Foto: Youtube)

„Samozřejmě, jsem nikdy neviděl, aby nějaký policista nebo četník napadl demonstranta… nebo novináře," prohlásil ministr ve svém televizním vystoupení v Carcassonne.

Na internetu ale můžete najít velké množství videozáznamů, na kterých jsou zobrazeni zbití nebo zranění lidé z hnutí  žlutých vest a z řad novinářů, přičemž zranění jim způsobily traumatické pistole (LBD). Zároveň však ministrovi zřejmě neunikly záběry, na nichž demonstranti útočili na policisty nebo novináře.

Jen francouzský spisovatel a režisér, David Dufresne, zaslal na ministerstvo vnitra asi 304 zpráv, uvádí  Sputnik.France. Všechny ale zůstaly bez odpovědi. Podle pracovníků oddělení Check News z novin Libération,  policisté od začátku protestních akcí těžce zranili 82 lidí, z nichž 60 osob pomocí pistolí Flash-Ball.

V Bordeaux utrpěl v průběhu deváté demonstrace žlutých vest zranění hlavy hasič a otec tří dětí, které mu způsobil výstřel z traumatické pistole. Muž byl po krvácení do mozku operován. Podle jeho manželky je ale stále ještě v umělém spánku.

​Zpravodaj portálu konbininews má v důsledku výstřelu z Flash-Ballu zlomené zápěstí. I k tomuto incidentu došlo průběhu deváté protestní akce žlutých vest.