Institut EU pro bezpečnostní studie (EUISS) připravil zprávu o migrační krizi v Evropské unii, v němž obvinil Rusko ze všech zlořádů a zejména napomáhání migraci, aniž by se obtěžoval cokoliv dokázat.

Připomíná to ideologické výpotky obskurních organizací v České republice typu „Evropské hodnoty“ s bývalým pornohercem Jandou, jen není jasné, kdo inspiroval koho. (Foto: ilustrační)

Podle autora dokumentu „chaos a nepořádek“ v zemích společenství začaly zejména prý kvůli  činnosti Ruska, které údajně pomohlo nelegálním migrantům dostat se do EU vyvolat destabilizaci situaci v regionu. Zpráva dále uvádí, že Moskva a teroristická skupina „Islámský stát“ sledují „podobné cíle“.

Institut EU pro bezpečnostní studie (EUISS), financovaný Bruselem, zveřejnil zprávu o problematice sjednocení na hranicích, a v ní autor Roderick Parkes uvedl, že příčinou chaosu jsou sousedé EU: Rusko, země Středního východu a severní Afriky.

„Je možné, že neexistuje přímá hrozba invaze do EU, ale chaos zraje na svých hranicích od Kaliningradu až po exklávy v severní Africe,“ citovala zprávu RT.

Pracovník analytického centra EU uvedl, že Moskva „údajně“ pomáhá nelegálním migrantům dostat se do Evropské unie kvůli destabilizaci regionu. Podle autora dokumentu Federální bezpečnostní služba Ruské federace údajně uzavřela dohodu se zločinci. 

Je třeba však zdůraznit, že jakýkoliv důkaz pro tato obvinění není ve zprávě uveden.

„Účastníci hybridní války se spojují s nestátními aktéry, aby civilisté pochybovali o tom, kdo je jejich nepřítel, a podporují své vlastní strategické zájmy. FSB (pravděpodobně) udělala v roce 2016 právě to, když uzavřela dohodu s pachateli trestných činů, aby pomohla nelegálním migrantům překročit východní hranici EU, a tím destabilizovat situaci v regionu,“ uvedla zpráva EUISS.

Parkes dále připomíná, že teroristická organizace „Islámský stát“ sledovala „podobný cíl“, když prohlásila, že jejich bojovníci vstupují do Evropy spolu s toky migrantů. Stojí za to dodat, že nikoliv poprvé Institut pro bezpečnostní studie EU dal na rovinu Rusko a IS.

Pařížský institut spojený s evropskými strukturami, navzdory tvrzení o„ intelektuální nezávislosti “,  bohužel i nadále demonstruje celou řadu příznaků patologické závislosti na převažující politické situaci na Západě a nemůže vyhnout používání „propagandistických klišé" typu „chaos a nepořádek pronikající z Ruska“. „Enkláva“, „sovětští okupanti“ v zemích střední a východní Evropy nebo určitá linie Ruska k „podkopání důvěry v administrativu EU“. S překvapivou lehkostí a samozřejmě neobtěžováním přinést nějaké důkazy (které očividně neexistují) autoři dávají Rusko na stejnou úroveň se zločinci z IS jako spolupachatele nelegální migrace do zemí EU.

Co na to Rusko

Problém migrace pro Evropu je stále bolestivější, řekl Dmitrij Novikov, první místopředseda Výboru pro mezinárodní záležitosti Státní dumy.

„Jsou věci, o kterých lze hovořit vážně, ale existují i ty, které by se mohly narodit v nemocné hlavě s nezdravými fantaziemi. V tomto případě se jedná o takovou epizodu. V EU se schopnost projevit byť i povrchní, ale promyšlenou analýzu současných událostí stává čím dál menší ... A problém migrace pro Evropu je stále bolestivější,“ reagoval Novikov.

Rusko opakovaně zdůraznilo, že  Moskva bojuje proti nelegální migraci. Podle FBS se migranti ze zahraničí se snaží využít Rusko jako tranzitní zemi, aby se dostali do západní a severní Evropy. V roce 2018 tak bylo zadrženo přes 2,5 tisíce migrantů, zejména přistěhovalců z Maroka, Nigérie, Bangladéše, Pákistánu, Srí Lanky, Vietnamu a Alžírska“.

Na EU útočí migranti a v Bruselu nevypracovali společnou politiku týkající se migrantů. Probíhají pokusy, ale stále není jasné, kdo je za ně zodpovědný, kde by měli žít. To vše vedlo k vážné krizi,  protože s migranty vstoupil do Evropy terorismus, ale vedení EU tomuto problému nevěnuje dostatečnou pozornost. „Postoj k terorismu je naprosto dětinský. Společně s tímto nebezpečím nechtějí jednat, ale nemohou ho překonat sami. V Evropě vytrvale nevyvozují závěry ze svých vlastních chyb,“ konstatují ruští činitelé.

Vlastní neschopnost a vlastní vina

Je třeba také poznamenat, že terorismus a migrační politika jsou hlavními důvody, proč Evropané nedůvěřují institucím EU. S činnost orgánů v této oblasti je nespokojeno 48% obyvatelstva Evropské unie, podle loňského průzkumu Eurobarometru.

V letech 2014–2015 čelila Evropa bezprecedentnímu přílivu nelegálních migrantů z Afriky a z Blízkého východu. Podle Evropské komise od roku 2015 do června 2018 přijelo do zemí EU více než 1,6 milionu uprchlíků. Podle odborníků byla příčinou migrační krize „arabské jaro“, stejně jako důsledky těchto událostí - destabilizace situace v Libyi a Sýrii, vznik skupiny „Islámský stát“. A je třeba dodat, že lví podíl na destabilizacích a válkách měly Spojené státy a Evropská unie. Má snad Angela Merkelová, která migrantům otevřela evropskou náruč, ruské občanství? Jistě, hodit svoji vlastní vinu a neschopnost na Rusko je tak snadné a lákavé.

Zdroj: pz.cz, rt.com