Miliardářský bojovník za otevřené hranice George Soros řekl, že Evropská unie je v krizi, kdy stojí na pokraji zániku své existence, a že členské státy musí „odložit své národní zájmy“, aby se tak tento blok zachránil.

„EU je v existenční krizi. Vše, co se zvrtnout mohlo, se také zvrtlo,“ řekl v úterý posluchačům na výročním shromáždění Evropského výboru pro zahraniční vztahy tento 87 letý maďarsko-americký spekulant.

Ve svém projevu s názvem „Jak zachránit Evropu“ tento zakladatel progresivní nadace Otevřené společnosti (Open Society Foundation) řekl, že „právě Evropskou unii osobně považuje za ztělesnění té myšlenky Otevřené společnosti,“ a že krize, která EU postihla, přinesla potřebu, aby EU sebe sama „znovu vynalezla“.

„Tato tvrdá realita bude asi muset členské státy přinutit, aby v zájmu zachování Evropské unie daly stranou své národní zájmy,“ řekl Soros, když vysvětloval, že aby se „Evropa zachránila“, tak bude potřebovat „ohromné vzepětí proevropských iniciativ zdola,“ čemuž on a jeho nadace Otevřené společnosti (Open Society Foundation) „pomůže vším, co je v jejich moci, jen aby to podpořili.“

A v prohlášení, které zní jako pokárání německé kancléřky Angely Merkel, která v roce 2015 otevřela dveře do Evropy pro více než 1,5 milionů migrantů ze Středního východu a z Afriky a tlačila na to, aby bylo umisťování evropských peněz svázáno s přijímáním uprchlíků, Soros tvrdil, že systém přerozdělování by se nikdy neměl vynucovat.

„Vždy jsem prosazovat, aby bylo umisťování uprchlíků uvnitř Evropy zcela dobrovolné,“ řekl Soros. „Členské státy by neměly být nuceny přijímat uprchlíky, které nechtějí, a uprchlíci by neměli být nuceni, usazovat se v zemích, kam jít nechtějí.“

A to i přesto, že v září 2015 Soros vydal článek nazvaný „George Soros: Tady je můj plán na vyřešení azylového chaosu,“ v němž tento zastánce otevřených hranic prosazoval, že „EU musí v dohledné budoucnosti ročně přijímat nejméně milion žadatelů o azyl. A aby to mohla činit, musí být břemeno tohoto spravedlivě sdíleno.“

Vypadá to, že se Soros pokouší opět získat půdu pod nohami pro své globalistické projekty poté, kdy Maďarsko, Itálie, Česká republika a Rakousko po vítězstvích populistů odmítají masovou migraci a ‚čím dál tužší unii‘ – když po Brexitu všude začaly pokusy svobodného lidu Evropy nárokovat si zpět národní suverenitu, to on ale v úterý prohlásil za „teritoriální dezintegraci.“

Tento miliardář se svou progresivností rovněž narazil odpor v Maďarsku, které zavrhlo „Sorosův plán“ i nucenou evropskou redistribuci migrantů – tedy politiky rozhodně zavrhované i dalšími středoevropskými národy Visegrádu.

V květnu Breitbart London referoval, že Open Society Foundation už potvrdila, že svou kancelář z Budapešti přesune do Berlína, také o Sorosově Středoevropské univerzitě rovněž sídlící v této maďarské metropoli se uvažuje, že se přesune do Vídně, což je reakce na „represivní“ razie konzervativní vlády ministerského předsedy Viktora Orbána proti ze zahraničí financovaným nátlakovým skupinám.

V úterý Orbánova vláda potvrdila, že předložila svou legislativu „Stop Soros“, tj. balíček, který kriminalizuje organizování ilegální migrace, který bude mít dopad na mnohé Sorosem podporované skupiny občanské společnosti operující v této zemi.

Zdroj: breitbart.com