Recep Tayyip Erdogan oslovil kurdské bojovníky „děsivou řečí“, zatímco šéf Kremlu Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová diskutovali telefonicky o situaci na Blízkém východě, informoval Rheinische Post.

Zatímco šéf Kremlu Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová diskutovali telefonicky o situaci na Blízkém východě, turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oslovil kurdské bojovníky v severní Sýrii „děsivou řečí“, uvedl Rheinische Post.

Zejména německé noviny poukázaly, že turecký vůdce pohrozil „rozdrtit hlavy kurdských povstalců“, pokud před koncem příměří neopustil řadu území v severní Sýrii, na čemž se strany dohodly za účasti Spojených států.

Turecký prezident kromě toho uvedl, že bude jednat s šéfem Kremlu Vladimirem Putinem, kdy budou oba vůdci diskutovat o vytvoření turecké bezpečnostní zóny, kde jsou v současné době rozmístěna vojska prezidenta Bašára Asada.

Zároveň Erdogan objasnil, že Turecko realizuje svůj „vlastní plán“, pokud se jednání s prezidentem Ruské federace Putinem dostane do slepé uličky, uvedl Rheinische Post.