Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan zavolal svému ázerbájdžánskému kolegovi Ilhamu Alijevovi a prohlásil, že Ankara plně podporuje jeho zemi v souvislosti se situací na styčné linii v Karabachu, sdělila Sputniku tisková služba Alijeva. (Foto: Youtube)

„27. září zavolal prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan prezidentu Ázerbájdžánské republiky Ilhamu Alijevovi. Turecký prezident vyslovil dnes soustrast hlavě státu a ázerbájdžánskému lidu v souvislosti se smrtí civilistů a vojáků v důsledku vojenské provokace ze strany Arménie. Erdogan zdůraznil, že Turecko jako vždy podporuje Ázerbájdžán. Prezident Alijev vyslovil vděčnost za soustrast a vysoce zhodnotil trvalou podporu ze strany tureckého prezidenta v arménsko-ázerbájdžánském konfliktu v Náhorním Karabachu. Ilham Alijev informoval dnes o událostech na frontové linii. Prezidenti vyslovili jistotu, že se vztahy mezi spřáteleným a bratrským Ázerbájdžánem a Tureckem budou i nadále úspěšně rozvíjet,“ informovala tisková služba Alijeva.

Ministerstvo obrany Ázerbájdžánu prohlásilo, že převzalo pod kontrolu řadu strategických výšin a šest vesnic, které byly pod kontrolou arménské armády.